Zwiedzanie Krzyżowej i Świdnicy

Dnia 30.11.2012 uczniowie klas III si oraz IV si uczestniczyli w wycieczce do Krzyżowej oraz Świdnicy.

Uczniowie zwiedzili siedzibę Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, która jest właścicielem dawnej posiadłości rodziny von Moltke w Krzyżowej, w której obecnie znajdują się m. in. Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży, Miejsce Pamięci i Akademia Europejska.

Następnie uczestniczyli w warsztatach językowych poprowadzonych przez młodego wolontariusza z Kolonii (Niemcy) – Laurez. Młodzież brała udział w grach i zabawach językowych, rozwijając swoje kompetencje językowe.

W ramach wycieczki uczestnicy zwiedzili Świdnicę. Po mieście oprowadziła uczestników Pani przewodnik, pokazując najbardziej charakterystyczne miejsca w mieście tj: rynek, Muzeum Kupiectwa, Kościół Pokoju.

Wycieczka była w pełni sfinansowana ze środków UE. Uczniowie nie ponosili żadnych kosztów wycieczki.