Świąteczne przygotowania i konkursy

Konkurs na potrawę wigilijną, na którą głosowali pracownicy szkoły,wygrała klasa II c – z tradycyjnym kulebiakiem. WigiliaNagroda Komitetu Rodzicielskiego do odbioru w sekretariacie szkoły. Możecie ją odebrać z wychowawcą klasy Panią Magdaleną Tryscień.

Konkurs kolęd wygrała klasa III si wych. Krystyna Liszczyńska, II miejsce klasa I s – p. Angeliki Marciniak, a III klasa I a – p. Mariusza Madeja. Nagrodę w tym konkursie ufundowało Stowarzyszenie Głogowskie Centrum Mysli Jana Pawła II, dzięki zyczliwości p. Prezes Izabeli Rutkowskiej, a na najlepiej udekorowaną klasę Samorząd Szkolny, z Patrykiem na czele.

Gratulujemy. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zbudowania świątecznej atmosfery – samorządowi szkolnemu z opiekunem p. Kamilą Szajnicką – także za wystrój i ubranie choinek. Tradycyjnie już – p. Paulinie Skibiszewskiej za przygotowanie szopki – w tym roku była to wirtualna szopka z klasą III c.
Podziękowania należą się wszystkim występującym oraz obsługującym naszą szkolna imprezę. Dziękuję także wszystkim, którzy anonimowo włączyli sie w przygotowania obchodów świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole. Każdej klasie, która zorganizowala swoją Wigilię klasową razem z wychowawcą.
Odwiedźcie także w tych dniach grób prof. Bogdana Badurskiego (dawnego nauczyciela j. polskiego z naszej szkoły),
którym opiekujemy się od kilku lat cmentarz przy ul. Legnickiej, rząd grobów na lewo, stojąc tyłem do Pomnika Sybiraka przy drugiej stacji Drogi Krzyżowej -tuż przed drzewem. Nie zapominajcie w tych dniach także o swoich zmarłych. To dla nich jest puste miejsce przy wigilijnym stole. Przypominam, że prof. Badurski nie miał rodziny poza żoną, z którą spoczywa razem we wspólnym grobie. To my – wraz z absolwentami – wychowankami Pana Profesora – jesteśmy teraz Jego rodziną.