VIII Festiwal Piosenki Patriotycznej
VIVAT POLONIA
edycja 2015

TU> wyniki konkursu – protokół jury festiwalowego

Szanowni Państwo

Piosenka patriotyczna to jeden z fundamentów naszej tożsamości narodowej, nasza pamięć o przeszłości. Coraz trudniej kultywować ją w rodzinach, w społecznościach lokalnych i regionalnych oraz całej wspólnocie narodowej. Jednocześnie trudno pominąć jej wychowawcze znaczenie w procesie edukacyjnym.
Nawiązując do najszlachetniejszej polskiej tradycji, służącej popularyzacji piosenki patriotycznej, już po raz ósmy,
Dyrektor ZSE im. JP II w Głogowie – Wojciech Janisio, Głogowskie Centrum Myśli Jana Pawła II – wiceprezes Alicja Szpunar, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie – dyr. Barbarą Mareńczak-Piechocką, organizują Festiwal Piosenki Patriotycznej ,, Vivat Polonia”.

W tym roku jest on szczególny, ponieważ poszerzamy zakres naszego oddziaływania i zapraszamy do udziału w konkursie uczestników z całej Polski, dzięki strategicznemu sponsorowi BZ WBK Grupa Santander, we współpracy z Fundacjami „EDUKACJA BEZ GRANIC” oraz COBALTUM.
KONKURS ZOSTAŁ OBJĘTY DODATKOWYM PATRONATEM JAKO IMPREZA TOWARZYSZĄCA IV OGÓLNOPOLSKIEMU KONGRESOWI KARTY SZKOLNEJ w Głogowie.

Patronat honorowy nad konkursem roztoczyli:


Poseł na Sejm RP – Ewa Drozd
Poseł na Sejm RP – Wojciech Zubowski
Starosta Głogowski – Jarosław Dudkowiak
Prezydent Miasta Głogowa – Rafael Rokaszewicz
Dyrektor Regionalny BZWBK Grupa Santander – dyr. Elżbieta Szefler-Lewandowska

Mamy nadzieję, że udział w festiwalu będzie dla Państwa wspaniałą okazją do uczczenia 97 rocznicy odrodzenia PAŃSTWA POLSKIEGO, ukoronowanego wybiciem się narodu na niepodległość. Zachęcamy zatem do udziału w festiwalu zarówno dotychczasowych uczestników jak również wszystkich tych, dla których będzie on nowym wyzwaniem.
Organizatorzy
Tu >Regulamin Festiwalu
Tu > Karta zgłoszenia na Festiwal
Kartę zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: vivatpolonia@wp.pl lub dostarczyć bezpośrednio do Zespołu Szkól Ekonomicznych (pok. 12 lub sekretariat szkoły) maks. do 21.10.2015 r. (wtorek) – najlepiej od razu z opisaną płytą z nagranym utworem (płytę można
dostarczyć także później – max do 30.10.2015 r. (piątek).
Kartę zgłoszenia mozna wysłać także zwykłą pocztą – do 23.10.2015 r.,
a opisaną płytę dostarczyć max do dnia 30.10.2015 r.

bezpośrednio do szkoły – I piętro pokój nr 12

Adres do korespondencji:
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II
ul. Karola Miarki 1
67-200 Głogów

z dopiskiem „PIOSENKA PATRIOTYCZNA”

tel: 076/8332402

Przesłuchania rozpoczną się w dniu 4 listopada od godz. 8.30 od grupy seniorów,
a koncert finałowy z wręczeniem nagród odbędzie się 9 listopada 2015 r. o godz. 10.00
w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

Uczestnicy zobowiązani są wykonać 1 dowolnie wybraną piosenkę o treściach patriotycznych
– maks. 5 minut.

Bliższych informacji dotyczących organizacji konkursu udziela koordynator festiwalu Pani Alicja Szpunar,
tel. kom. 663 624 585


Zapraszamy!!! Harmonogram link powyzej!