Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – Dzień Języka Polskiego – 21 lutego 2018 r.

W naszej szkole obchodzony będzie 20 lutego (ze względu na matury próbne). Z tej okazji odbędzie się konkurs językowy (informacje na plakatach) i dyktando  – 5 lekcja, sala 8. Opiekunem działania jest Pani M. Tryścień a organizatorem zespół przedmiotów humanistycznych pod przewodnictwem Pani E. Przyszlakowskiej. 
Oceny za udział i zostanie laureatem – gwarantowane! 😉

„Twoja krew – moje życie” – „Razem pokonamy smoka”.

27 lutego od 11: 30 do 14:30 w sali gimnastycznej Ekonomika
będzie możliwość oddania krwi.


Oddać krew może każda pełnoletnia osoba do 65 roku życia, ważąca powyżej 50 kg. Oddając krew,
należy mieć ze sobą dowód tożsamości z nr PESEL i być po lekkim beztłuszczowym posiłku.

Samo oddawanie krwi trwa około 10 minut, zaś cały proces około godziny.

Spotkanie mentalne PO WER 2017 I grupa wyjazdowa – 13-02-2018 r. o godz. 15:30 w budynku Warsztatów Szkolnych na ul. Jedności Robotniczej

Informujemy, że w dniu 13-02-2018 r. o godz. 15:30 w budynku Warsztatów Szkolnych na ul. Jedności Robotniczej 38 odbędzie się spotkanie mentalne związane z wyjazdem I grupy projektu „Praktyka Erasmus+ kluczem do sukcesu zawodowego”
Na spotkanie zapraszamy rodziców, których obecność jest szczególnie ważna w przypadku osób niepełnoletnich.

Program spotkania przedstawia się następująco:
1. Uwrażliwienie na różnice mentalne i kulturowe między narodami.
2. Kwestie dotyczące organizacji stażu
3. Zasady i regulaminy obowiązujące na stażu
4. Zagadnienia – Co każdy uczeń powinien wiedzieć przed wyjazdem na staż
5. Wskazówki, jakie rzeczy zabrać ze sobą na staż
6. Kwestie telefonów i internetu w Niemczech
7. Zapoznanie się i podpisanie dokumentów dotyczących porozumienia o staż, oświadczeń uczestnika oraz umowy finansowej;
8. Rozdanie strojów roboczych – bluzy, spodnie, koszulki, buty, zapaski, dzienniczki
9. Opieka zdrowotna w Niemczech, wymagane szczepienia.
10. Karty zdrowia
11. Sprawy różne

KONKURS na „ KRZYŻÓWKĘ MATEMATYCZNĄ”

  1. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich klas Branżowej Szkoły I stopnia nr 3.
  2. Termin oddania krzyżówek od 01.02.2018 do 31.03.2018 do pani Krystyny Liszczyńskiej
  3. W krzyżówce należy uwzględnić:
               – hasło o tematyce Świąt Wielkanocnych,
               – w pytaniach zagadnienia matematyczne (merytoryka i poprawność zagadnień),
               – dowolna technika wykonania, estetyczność i czytelność

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

 

Wyniki konkursów ekologicznych

Konkurs wiedzy ekologicznej:
I miejsce: Martyna Skowrońska kl. 1 c

Podchody ekologiczne pod hasłem: „DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH” wygrały:
Natalia Pręda 3c
Weronika Hruszka 2a.

Gratulujemy!
Opieka i organizacja: Pani Anna Dyrcz

Technikum nr 4 – najlepsze w Głogowie w rankingu Perspektyw 2018 i laureat Brązowej Tarczy

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły w rankingu ogólnopolskiego tygodnika Perspektywy 2018 Technikum nr 4 w ZSE uplasowało się na 11 miejscu wśród najlepszych techników w województwie dolnośląskim i awansowało na 285 miejscu w ogólnopolskim rankingu techników
(pierwsza 300 nagradzana Brązową Tarczą). 

Cieszy kolejny awans szkoły, która od 7 lat na stałe jest odnotowywana wśród 50 najlepszych techników w naszym województwie (w zeszłym roku sklasyfikowana na 26 miejscu).


Warto podkreślić,że w naszym mieście technika od dawna kształcą jednoczenie w wie
lu zawodach, zatem tegoroczny ranking potwierdza najwyższy poziom krajowy w kształceniu zawodowym w zakresie wszystkich nauczanych kierunków w naszej placówce.
W tym roku okazaliśmy się najlepszym technikum w Głogowie

Tu link dolnośląski: http://www.perspektywy.pl/portal/index.php…

Tu link ogólnopolski: http://www.perspektywy.pl/portal/index.php…

To wspólny sukces naszych uczniów/absolwentów i całej załogi, którym gratuluję wyróżnienia i dziękuję za zaangażowanie profesjonalizm i wspaniałą atmosferę,
z jakiej słynie Ekonomik,sprzyjającą osiąganiu wysokich wyników.
dyr. Wojciech Janisio

Dziękujemy rodzicom za odwiedziny

I mamy nadzieję, że uzyskali Państwo pełne informacje na temat postępów i osiągnięć Państwa dzieci

 

Zebrania z rodzicami – środa 10 stycznia o godz. 16.00 Zapraszamy!

Przydział klas

LP. WYCHOWAWCA KLASA SALA
1. D. Szafran 1L 25
2. G. Durał 2L 14
3. J. Sroga 3L 23
4. A. Bielecka 4L 8
5. J. Knysz 1C 21
6. B. Jagiełło 2C 29
7. I. Kwiatkowska 3C 20
8. G. Janek 4C 15
9. T. Borowiak 1H 9
10. P. Bok – Metelska 2H 18
11. B. Tylak 3H 13
12. A. Idzikowska – Majchrzak 4H 28
13. J. Chmielewska 1E 3
14. E. Grzelczak 2E 5
15. M. Bojko 3A 24
16. K. Jeleń 4E 31
17. Beata Sawicka 1A 17
18. E. Wasielewska 2A 4
19. A. Maciszewska 3E 6

 

2e – spotkanie z rodzicami o godz. 16.15

Zarząd Komitetu Rodzicielskiego – spotkanie ok. 16.30