Uwaga! Zmiana planu lekcji od poniedziałku 30 kwietnia! Już opublikowany – sprawdź w zakładce >Dla ucznia<

Wyniki XII Powiatowego Konkursu Młody Przedsiębiorca


Wyniki IV  Akademii Młodego Przedsiębiorcy dla gimnazjalistów


fundator nagród PWSZ w Głogowie

 

I miejsce  –  Alicja Joniec       –  Gimnazjum nr 5 w Głogowie                          – 36 pkt.

i   ex aequo Mateusz Molisak  (nagroda czeka – prosimy o kontakt)              – 36 pkt.

III miejsce – Maks Poźniak   –  Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie          –  30 pkt.

 

Wyniki V  Akademii Młodego Przedsiębiorcy dla szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce – Kornelia Szumańska   –  Zespół Szkół w Polkowicach    – 35 pkt.

II miejsce – Paulina Krause            –  ZSE im. Jana Pawła II w Głogowie – 33,74 pkt.

III miejsce – Karol Skawiński –         I LO w Głogowie,                                 – 33,42 pkt.

                                                                     

                          

 Wyniki XII Powiatowego Konkursu „Młody Przedsiębiorca” – 2018


 fundatorzy nagród: Starosta Głogowski, Prezydent MiastaGłogowa, Bank Spółdzielczy,
Sklep Komputerowy „Starcom”, BZWBK Grupa Santander

 W kategorii gimnazja (szkoły podstawowe)

Indywidualnie

I miejsce –   Mateusz Dąsal –  SP nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie           –  39 pkt.
II miejsce  – Dawid Grzesiński –  SP nr 11 w Głogowie                                               –  38 pkt.
III miejsce – Maciej Czarnecki – Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie                 – 34 pkt

Zespołowo

      I miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 11 w Głogowie                                 – 103 pkt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich               – 97 pkt.

III miejsce – Gimnazjum Dwujęzyczne w Głogowie                                 – 91 pkt.

 

 

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne

Indywidualnie

I miejsce  –  Małgorzata Nogal, ZSE im. Jana Pawła II  –  41 pkt.

II miejsce  –  Karol Skawiński, I LO w Głogowie   –       38 pkt. (29 min.39 sek.)

III miejsce  – Daniel Nowak, I LO w Głogowie      –       38 pkt. (29 min.50 sek.)

 

Zespołowo

      I miejsce – ZSE im. Jana Pawła II w Głogowie,                           –   109,5 pkt.

II miejsce – I LO w Głogowie,                                                          –  106 pkt.

III miejsce – Zespół Szkół w Przemkowie, LO w Przemkowie   – 94 pkt.

Gratulujemy! Dziękujemy sponsorom i patronom konkursu i zapraszamy za rok!

 

 

Pamiętamy!

Harmonogram XII Powiatowego Konkursu Młody Przedsiębiorca

GIMNAZJA


10.00 – 10.45  – rozpoczęcie dla gimnazjów – Konkurs w budynku PWSZ, sala 209, bud. A, test

10.45 – 11.15  – słodki poczęstunek dla uczestników konkursu i opiekunów, sala 8 i 9 w ZSE

11.15 – 12.00 – promocja zawodów w Ekonomiku

12.00-13.00  – wykład: „Quo vadis świecie? – główne wyzwania gospodarki i ekonomii  w XXI wieku” –  prof. dr hab. Stanisław Czaja – sala gimnastyczna ZSE

13.00 – 13.30 – wręczenie nagród

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE


10.45 – 11.30 – rozpoczęcie dla szkół ponadgimnazjalnych, Konkurs w budynku PWSZ, sala 209, bud. A, test konkursowy on-line (30 min.)

11.30 – 12.00 – słodki poczęstunek dla uczestników konkursu i opiekunów, sala 8 i 9 w ZSE

12.00-13.00 – wykład: „Quo vadis świecie? – główne wyzwania gospodarki i ekonomii w XXI wieku.” –  prof. dr hab. Stanisław Czaja – sala gimnastyczna ZSE

13.00 – 13.30 – wręczenie nagród

 

Zapraszamy do udziału   w  XIX   Rajdzie Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych, tym razem po Dolinie Baryczy

I. Organizatorzy : nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych
      Wasielewska Elżbieta-Zespół Szkół Ekonomicznych – 607104432
Szymańska Alicja  – przewodnik turyst., Prezes Koła PTTK Klubu Batalionowego w Głogowie.

II. Patronat  nad  imprezą objął:
Starosta Powiatu Głogowskiego   Pan Jarosław Dudkowiak

III. Warunki uczestnictwa  w imprezie uczestniczą drużyny 9- osobowe plus  opiekun

  1. Każdy uczestnik zobowiązany jest wpłacić: 30 zł (przejazd, posiłek, wstępy, nagrody).
  2. Uczestnicy zabierają ze sobą odpowiednie obuwie, okrycie przeciwdeszczowe, legitymację szkolną, kto ma i chce, proszę zabrać lornetkę.
  3. Uczestnicy rajdu ubezpieczają się dodatkowo we własnym zakresie.

IV .Program imprezy

·      Wszyscy uczestnicy  spotykają się  dn. 25.05. 2018 r.  przy  PKS  w Głogowie o godz. 7.45,
o godz. 8. 00 – wyjazd;
·      Zaczniemy nasza wędrówkę w  Kompleksie Stawno  (do przejścia ok 8 km), mamy w planie zobaczyć:
– wiatrak Koźlak w Duchowie,
– koniki polskie – stajnia U Macieja w Niesułowicach,
– wieża ptaków niebieskich w Grabownicy,
– jak zostanie czas lub w razie niepogody możemy zajechać do Wierzchowic Pijalnia soków Malinea,
– Zespół pałacowo -parkowy w Miliczu,

Zaplanowany jest  ciepły posiłek, konkurs z wiadomości z przebytej trasy  (zapewnione nagrody)
                                                          Zaplanowany powrót 18-19.00.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany tras w zależności od pogody

Zgłoszenia szkół i wpisowe

  1. Zgłoszenia przyjmuje p. Elżbieta Wasielewska do dnia 21 kwietnia 2018 r – w sekretariacie Warsztatów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. JP II ul. Jedności Robotniczej 38, w  godz. 9.00-15.30,  w  zgłoszeniach szkół wymagane są wypełnione >karty zgłoszenia – plik do pobrania i dostarczane do każdej szkoły lub można je pobrać poniżej.
  2. Listy powinny być potwierdzone przez Dyrekcję Szkoły

Bardzo proszę o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału  w rajdzie tel.607-104-432.

                      ILOŚĆ   MIEJSC OGRANICZONA  DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ
TU do pobrania:  >Regulamin rajdu        >Informacja turystyczna o Dolinie Baryczy     

     

Wyniki XVII edycji Głogowskiego Konkursu Papieskiego

EDYCJA TESTOWA:


I miejsce – Szymon Dąbski – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie
II miejsce – Natalia Dulat – Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie
III miejsce – Krystian Pierzchalski – szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Głogowie

EDYCJA LITERACKA:


I miejsce – Kinga Lewicka – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie
II miejsce – Natalia Linka – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie
III miejsce – Natalia Król – Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie

EDYCJA PLASTYCZNA:


I miejsce- Joanna Jaworska – Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Głogowie
II miejsce – Kacper Poczyszcz – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie
III miejsce – Aleksandra Grzybek – Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana z Głogowa w Głogowie
wyróżnienie – Maja Fisz – Szkoła Podstawowa i Liceum Aslan

DRUŻYNOWO:
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie

NAJBARDZIEJ SKUTECZNY KATECHETA:
ks. Marcin Woźniak z SP 11

Patroni i fundatorzy nagród:


Starosta Głogowski – Pan Jarosław Dudkowiak
Prezydent Miasta Głogowa – Pan Rafael Rokaszewicz
PSS Społem w Głogowie – Pani Prezes Magdalena Zgondek
Księgarnia „Feniks” w Głogowie – Pani Bożena Wójcik
Restauracja Fortepiano – Mateusz i Bartłomiej Krężel Głogowskie Stowarzyszenie Literackie GSL – Pan Prezes Krzysztof Jeleń
Dziękujemy serdecznie i zapraszamy za rok!

TU> Fotorelacja: szkolne FB 

XIII rocznica śmierci Św. Jana Pawła II

Dokładnie o g. 21.37 minie dzisiaj 13 rocznica śmierci 
Św. Jana Pawła II  – Naszego Patrona
Wielkiego Polaka, Humanisty,
Nauczyciela wielu pokoleń Polaków
Powróćmy choć na chwilę myślami do tamtych chwil,
kiedy tłum skandował: 
Santo Subito!