Pierwszy Dzień… Wiosny?!

Choć za oknem krajobraz nie kojarzy się raczej z wiosną, ale…
Z uwagi na to, że jutrzejszy dzień, uznawany powszechnie za Pierwszy Dzień Wiosny, patrz Wagarowicza, jest szczególnie niebezpieczny dla młodzieży, proszę o bezwględne zachowanie dyscypliny i porządku.

Wyjścia ze szkoły tylko uporządkowanych grup pod opieką nauczyciela – i tylko zgłoszone wcześniej dyrekcji.
Wszelkie naruszenia tej zasady są obwarowane najcięższymi rygorami zawartymi w statucie…
Zachęcam w tym dniu do zabaw, przebierania, prowadzenia lekcji przez uczniów, do żartów
i uczniowskich krotochwil, ale… róbcie wszystko odpowiedzialnie
i „z głową”!

ps.: A propos wagarów…vagari” to łacińskie „błąkać się„… Szczerze przestrzegam akurat w tym dniu przed taką formą spędzania czasu, nawet z uwagi na panujące temperatury i warunki pogodowe… Bo po pierwszym dniu wiosny, przyjdzie drugi – a ten – bez głowy 😉 – ciężko witać…

Dyro