Dzień Otwarty w Ekonomiku

22 marca ood 11.00 do 14.00 otwieramy podwoje przed kandydatami do naszej szkoły i ich rodzicami.
Dzien Otwarty będzie miał swoją odsłonę w dwóch budynkach
– głownym – przy ul. K. Miarki 1:

 • zadania i przykładowe ćwiczenia sytuacyjne na stanowiskach pracy w przedsiębiorstwach, zakładach (działy, sekretariat, dyrekcja, zarząd)
 • konkursy z niespodziankami, przybliżające specyfike nauczanych zawodów,
 • konkursy językowe ,
 • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu z Wrocławia – praktyczne zastosowanie wiedzy logistycznej – reklama nowego kierunku kształcenia – technik logistyk – do którego na dniach otrzymamy nowoczesną pracownie komputerową, zakupioną ze środków Powiatu Głogowskiego
 • BZWBK – informacja o Kartach szkolnych – elektoroniocznym kluczu do szkoły dla kazdego ucznia, z szerokimi możliwosciami zastosowania – wdrażanych od 14 marca w naszej szkole (stanowią doskonały element uzupełniający szkolnego systemu bezpieczeństwa, oparego na monitoringu wizyjnym, identyfikatorach),
 • zwiedzanie gabinetu dyrektora – który odpowie na kazde pytanie, związane ze szkołą,
 • Głogowskie Okno Papieskie – ufundowane z okazji 5 rocznicy nadania imienia szkole i beatyfikacji JP II

– budynek warsztatów – przy ul. Jedności Robotniczej 38:

Pracownie hotelarskie:

 • Scenki sytuacyjne przedstawiające prace na poszczególnych stanowiskach pracy w hotelu (recepcja, służba pięter, restauracja hotelowa)
 • Pokazy obsługi programów recepcyjnych
 • Konkursy językowe dotyczące obsługi gości w recepcji i restauracji
 • Konkursy językowe dotyczące wyposażenia jednostki mieszkalnej

Pracownie gastronomiczne i warsztaty:

 • Pokaz sprzętu gastronomicznego
 • Poczęstunek dla zwiedzających przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych
 • Prezentacje pracowni gastronomicznych i warsztatów szkolnych

Zwiedzający zapoznają się ze specyfika odbywania zajęć praktycznych w warsztacie szkolnym poprzez obserwacje produkcji i ekspedycji obiadów oraz wziąć udział w Konkursie Głogowscy Mistrzowie Wielkanocnego Jajka, który odbędzie się w godzinach 11:30, 12:30, 13:30.

Do budynku warsztatów zapraszamy także wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursach, związanych z jajkiem wielkanocnym, pod osobistym patronaterm Pana Starosty Głogowskiego, Rafaela Rokaszewicza na Mistrzów Wielkanocnego Jajka, który odbędzie się w godzinach 11:30, 12:30, 13:30.

Serdecznie zapraszamy!
Tylko odwiedzając nas, możesz odetchnąć rodzinną atmosferą tej szkoły!
Ponad połowa nauczycieli, to absolwenci naszej szkoły – to najlepsza reklama niepowtarzalnej atmosfery!

Atuty szkoły

Zawody mozliwe do zdobycia