Kamil Janus – nowym przewodniczącym SU

Gratulujemy nowemu Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego – Kamilowi Janusowi w zeszłym tygodniu podczas trwania wybor…

Opublikowany przez Samorząd Uczniowski ZSE w Głogowie na 13 czerwca 2017

I Szkolny Turniej Szachowy


Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie do Pani Magdaleny Tryścień w bibliotece szkolnej.
Turniej odbędzie się w środę 14 czerwca.

Czekamy i zapraszamy!

Uwaga! Zmiana planu od 5 czerwca! Sprawdź!

Sprawdź plan w zakładce UCZEŃ!

Dzień Dziecka w Ekonomiku

Przydział sal w dniu 31 maja na zebraniach z rodzicami

godz. 16.00, (od 16.30 – możliwość spotkania rodziców z wszystkimi nauczycielami)

SALA/KLASA

WYCHOWAWCA
1. s. 3  –  1A Elżbieta Wasielewska
2. s.24 – 2A Małgorzata Bojko
3. s.25 – 3A Justyna Chmielewska
4. s. 29 – 1C Barbara Jagiełło
5. s. 14 – 1L Grażyna Durał/ Małgorzata Gierczak
6. s. 5 –  1H Patrycja Bok – Metelska
7. s. 13 –  2L Joanna Sroga
8. s. 15 –  3C Grzegorz Janek
9. s. 8 –   3L Anna Bielecka
10. s.28 – 3H Anna Idzikowska – Majchrzak
11. s.17 – 3E Krzysztof Jeleń

Klasy: 2c, 2h,2e i 1e – miały już zebrania wcześniej
Zarząd Komitetu Rodzicielskiego zapraszamy na 16.30 do gabinetu dyrektora

Wszystkim mamom!

Matkom, mamom i mamusiom

Pięknych chwil i pięknych wzruszeń

Na praktykach zagranicznych

Słownik ekonomiczno - logistyczny

W projekcie wzięło udział: 4 techników logistyków, 2 techników ekonomistów, 9 kucharzy.
Efektem jest także powstanie Książki kucharskiej i Ekonomiczno – logistycznego słownika polsko – niemieckiego – dostępne do pobrania poniżej:


Książka  kucharska

 

 Słownik ekonomiczno – logistyczny

 

 TU> Fotorelacja z II etapu zakończenia projektu powiatowego Erasmus +




Dziękujemy serdecznie pracownikom samorządowym Powiatu Głogowskiego za przygotowanie i realizację projektu
Pani Kamili Piper i Maciejowi Stramie oraz Pani Elżbiecie Grzelczak, która była szkolnym koordynatorem

Gra Miejska „Sprawiedliwy Handel i My” – zapraszamy 23 maja do Ekonomika na godz. 9.00

PATRONAT  nad grą SPRAWUJĄ:
Poseł na Sejm RP Wojciech Zubowski
Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak
Prezydent Miasta Głogów Rafael Rokaszewicz
Dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Stanisław Podfigórny
Proboszcz Parafii pw. Świętego Mikołaja w Głogowie ks. kan. Stanisław Brasse
Prezes Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska  Andrzej Żwawa
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu  Tadeusz Makulski



Gra ma charakter zabawy edukacyjnej. Propaguje tematykę z zakresu edukacji globalnej. Jest przeznaczona dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu głogowskiego. Gra miejska jest jednym z działań powadzonych w ramach realizacji  programu „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu” i ma na celu zdobycie tego certyfikatu w przyszłości dla całego naszego miasta.

Cele gry:

  • promocja wśród młodzieży, nauczycieli oraz mieszkańców Głogowa idei edukacji globalnej, która uświadamia potrzebę stworzenia świata, w którym będzie więcej sprawiedliwości, równości i będą przestrzegane prawa człowieka,
  • zwrócenie uwagi uczestników na globalne wyzwania i problemy oraz skłonienie do poszukiwania ich rozwiązań,
  • promowanie wolontariatu i Szkolnych Kół Caritas,
  • promocja miasta Głogowa poprzez zachęcenie uczestników do czynnego zapoznania się z jego topografią, instytucjami i organizacjami działającymi na terenie miasta,
  • rozwijanie u młodzieży umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji –książek, dokumentów, multimediów, Internetu; rozwijanie kultury czytelniczej i medialnej,
    Zagraliśmy Wyniki gry „SPRAWIEDLIWY HANDEL I MY”
    – kategoria szkoły gimnazjalne
    I miejsce – Gimnazjum Aslan – Nagroda Prezydenta Miasta Głogowa
    II miejsce – Gimnazjum nr 2
    III miejsce – Gimnazjum Dwujęzyczne

    – kategoria szkoły ponadgimnazjalne
    I miejsce – Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych – nagroda Starosty Głogowskiego
    II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące
    III miejsce – Zespół Szkół Politechnicznych

    W grze „Producenci złota” najskuteczniejszą rodziną spośród wszystkich startujących drużyn okazałą się drużyna z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego – nagroda Posła na Sejm RP Wojciecha Zubowskiego

    Serdecznie gratulujemy