PKN – Konkurs dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjlanych

Polski Komitet Normalizacyjny tu znajdziesz plakat konkursowy i link do szczegółów konkursu

Zdrowych, rodzinnych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia

gwiazda

Gdy zaświeci nam ta pierwsza,
Najjaśniejsza, Betlejemska,
Razem siądźmy wkrąg przy stole
Uczcić nam Narodzonego
W stajni, w żłobku złożonego,
Gdzie i osioł oraz wolę
Ogrzewali Go pospole.
Pana Naszego…

Zaśpiewajmy Mu piosneczkę,
Kolędujmy mu troszeczkę,
Bo nam radość niesie z nieba
A każdemu, co potrzeba.









Świąteczne przygotowania i konkursy

Konkurs na potrawę wigilijną, na którą głosowali pracownicy szkoły,wygrała klasa II c – z tradycyjnym kulebiakiem. WigiliaNagroda Komitetu Rodzicielskiego do odbioru w sekretariacie szkoły. Możecie ją odebrać z wychowawcą klasy Panią Magdaleną Tryscień.

Konkurs kolęd wygrała klasa III si wych. Krystyna Liszczyńska, II miejsce klasa I s – p. Angeliki Marciniak, a III klasa I a – p. Mariusza Madeja. Nagrodę w tym konkursie ufundowało Stowarzyszenie Głogowskie Centrum Mysli Jana Pawła II, dzięki zyczliwości p. Prezes Izabeli Rutkowskiej, a na najlepiej udekorowaną klasę Samorząd Szkolny, z Patrykiem na czele.

Gratulujemy. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zbudowania świątecznej atmosfery – samorządowi szkolnemu z opiekunem p. Kamilą Szajnicką – także za wystrój i ubranie choinek. Tradycyjnie już – p. Paulinie Skibiszewskiej za przygotowanie szopki – w tym roku była to wirtualna szopka z klasą III c.
Podziękowania należą się wszystkim występującym oraz obsługującym naszą szkolna imprezę. Dziękuję także wszystkim, którzy anonimowo włączyli sie w przygotowania obchodów świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole. Każdej klasie, która zorganizowala swoją Wigilię klasową razem z wychowawcą.
Odwiedźcie także w tych dniach grób prof. Bogdana Badurskiego (dawnego nauczyciela j. polskiego z naszej szkoły),
którym opiekujemy się od kilku lat cmentarz przy ul. Legnickiej, rząd grobów na lewo, stojąc tyłem do Pomnika Sybiraka przy drugiej stacji Drogi Krzyżowej -tuż przed drzewem. Nie zapominajcie w tych dniach także o swoich zmarłych. To dla nich jest puste miejsce przy wigilijnym stole. Przypominam, że prof. Badurski nie miał rodziny poza żoną, z którą spoczywa razem we wspólnym grobie. To my – wraz z absolwentami – wychowankami Pana Profesora – jesteśmy teraz Jego rodziną.


Zwiedzanie Krzyżowej i Świdnicy

Dnia 30.11.2012 uczniowie klas III si oraz IV si uczestniczyli w wycieczce do Krzyżowej oraz Świdnicy.

Uczniowie zwiedzili siedzibę Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, która jest właścicielem dawnej posiadłości rodziny von Moltke w Krzyżowej, w której obecnie znajdują się m. in. Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży, Miejsce Pamięci i Akademia Europejska.

Następnie uczestniczyli w warsztatach językowych poprowadzonych przez młodego wolontariusza z Kolonii (Niemcy) – Laurez. Młodzież brała udział w grach i zabawach językowych, rozwijając swoje kompetencje językowe.

W ramach wycieczki uczestnicy zwiedzili Świdnicę. Po mieście oprowadziła uczestników Pani przewodnik, pokazując najbardziej charakterystyczne miejsca w mieście tj: rynek, Muzeum Kupiectwa, Kościół Pokoju.

Wycieczka była w pełni sfinansowana ze środków UE. Uczniowie nie ponosili żadnych kosztów wycieczki.

Podsumowanie Dnia Języków Obcych

W dniu 28.11.2012r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych w ZSE. Dzień rozpoczął się news-ami w języku angielskim oraz w języku niemieckim. Następnie uczniowie klas I-III współzawodniczyli w konkursach z języka niemieckiego oraz z języka angielskiego.

Zespoły miały do wykonania 6 zadań: test gramatyczny, test leksykalny, test wiedzy o krajach danego obszary językowego, test ze znajomości charakterystycznych miejsc oraz zabytków oraz znajomość napisów i sloganów reklamowych w językach obcych, które spotykamy w codziennym życiu.

Na zakończenie zaprezentowała się Księgarnia „Zielone Wzgórza” – Centrum gier z galerii sklepu Intermarche i zrobiła pokaz gier i zabaw jezykowych.

Zwycięscy współzawodnictwa z języka angielskiego:

Klasy pierwsze: Natalia Freus i Natalia Korol z klasy I e

Klasy drugie: Karolina Konieczna i Patrycja Wierzbicka z klasy II c

Klasy trzecie: Dajana Nelec i Elwira Zagrodna z klasy III h

Zwycięscy współzawodnictwa z języka niemieckiego:

Klasy pierwsze: Arkadiusz Paszkowski i Adam Żybura z klasy I s

Klasy drugie: Katarzyna Gniewosz i Paweł Syczewski z klasy II hi

Klasy trzecie: Ewelina Kwoka i Natalia Karolak z klasy III e

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Dzień Podłości? Ufff…

Żeby człowiek był podły tylko jeden dzień w roku, a w pozostałe porządny – oto idea organizatorów Dnia Podłości.
– Dzień Podłości powstał jako odpowiedź na Dzień Życzliwości, którego idea choć jak najbardziej szczytna niesie pewne ryzyko, jeżeli spojrzy się na nią z innej strony – czytamy w komunikacje organizatorów. – Mianowicie obchodzenie takiego dnia może spowodować, że człowiek będzie czuł się w obowiązku być życzliwym właśnie tylko w ten jeden dzień, a przez cały pozostały rok życzliwość będzie tylko pustym hasłem. Zatem cały rok poza tym jednym dniem będzie mógł być podłym draniem (mnóstwo jest przecież osób, które idą na groby bliskich jedynie na Wszystkich Świętych,a wysilają się na zrobienie czegoś romantycznego tylko na Walentynki).

Można więc stwierdzić, iż niejednokrotnie fakt obchodzenia dnia zobowiązującego do danego zachowania, daje impuls do takiego właśnie zachowania, ale z drugiej strony zwalnia z niego w inne dni. Idąc tym właśnie tropem, zachęcamy do obchodzenia Dnia Podłości właśnie po to, żeby człowiek był podły tylko jeden dzień w roku, a w pozostałe porządny…
za
http://wiadomosci.dlastudenta.pl

A może jednak wcale? Chyba do przemyślenia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

misio Światowy
Dzień
Pluszowego
Misia
ale do przytulania jak
najbardziej na co dzień!

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Nie palę

Rzucasz? Dla zdrowia i urody! Warto!

„Góra Grosza” – już się kręci, zbiera!

Organizatorem akcji jest ogólnpolskie Stowarzyszenie Nasz Dom.
Zebrana kwota – wrzucamy każdą i tylko monety – od 1 gr do 5 zł – zostanie
przeznaczona głownie na pomoc dla Domów Dziecka
i zawodowych Rodzin Zastępczych.
Tu znajdziesz regulamin zbórki

Wyniki V Jubileuszowego Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Głogowie AD 2012

Tu znajdziesz wyniki V Festiwalu Piosenki Patriotycznej

Serdeczne podziękowania:
PP. Posłom na Sejm RP – Ewie Drozd i Wojciechowi Zubowskiemu,
Panu Starości Głogowskiemu Rafaelowi Rokaszwiczowi
Panu Prezydentowi Glogowa – Janowi Kazimierzowi Zubowskiemu.

Specjalne poziękowania BZWBK – Pani Dyrektor II oddziału Elzbiecie Szefler – Lewandowskiej – za ufundownaie nagród Grand Prix, Stowaryszeniu Głogowskie Centrum Myśli Jana Pawła II – w osobach pp.wiceprezes Elzbiecie Leszczyńskiej i Alicji Szpunar oraz p. Joannie Srodze i uczniom klas: Ic, III c oraz IVc.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom! Do zobaczenia za rok!