Światowy Dzień Żywności

Dnia 30 listopada odbędzie się kolejna edycja konkursu „Światowy Dzień Żywności w Ekonomiku” skierowana dla młodzieży naszej szkoły. Klasy będą reprezentowane przez zespoły 4-osobowe. Przewidziane konkurencje będą odbywały się w 3 wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej.
Uczniowie w I części sprawdzą swoje wiadomości z wiedzy o żywieniu – pisząc test, następnie będą musieli wykazać się znajomością owoców, warzyw, przypraw, produktów mlecznych oraz ich zastosowaniem w produkcji kulinarnej. Będzie też rozpoznawanie sprzętu gastronomicznego. Wszystkie konkurencje będą przygotowane przez nauczycieli zespołu przedmiotów gastronomicznych oraz języków obcych. Zwycięska drużyna otrzyma Puchar przechodni dla klasy.

Konkurs ten jest jedną z wielu imprez, które odbywają się w naszej szkole w ramach „Światowego dnia Żywności w Ekonomiku” ; wcześniej odbyły się Warsztaty żywieniowe dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Głogowa w ramach imprezy „Spotkanie z Aniołami”. Odbył się też Konkurs na wypiek ciast z okazji Światowego Dnia Pierniczka. W grudniu odbędzie się Kiermasz Ciast i Wystawa Stołów Świątecznych i Noworocznych Oraz II Mistrzostwa Kulinarne Ekonomika.