Matematyka na Bank z Bankiem Spółdzielczym w Głogowie w Dniu Otwartym Szkoły 24 kwietnia 2017 r.

Bank rozbity – rozwiązaliście zadania z całej puli, tj. za 1000 punktów! Gratulujemy wyników!
Wpłata na rzecz Honoraty to ponad 1300! zł – doszły dobrowolne wpłaty i dochód ze sprzedaży ciast!
Dziękujemy serdecznie naszemu sponsorowi i wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku!

„MATEMATYKA na  BANK” to maraton zadaniowy  maturzystów i odwiedzających nas w czasie DNIA OTWARTEGO gimnazjalistów, którzy będą rozwiązywać zadania dla koleżanki – maturzystki Honoraty Babuli z I LO, córki naszej absolwentki.

 Cele akcji:

  • charytatywny – pomoc w zbiórce na operację Honoraty Babuli – maturzystki z I LO w Głogowie – córki naszej absolwentki,
  • edukacyjny – dodatkowa mobilizacja maturzystów i gimnazjalistów do ćwiczeń w rozwiązywaniu zadań przygotowujących ich do egzaminu maturalnego z matematyki,
  • promocja współpracy ZSE z Bankiem Spółdzielczym w Dniu Otwartym ZSE im. J. Pawła II
    w Głogowie

Inicjatorami przedsięwzięcia są uczniowie klasy 4 L i nauczyciele matematyki. W maratonie mogą wziąć  uczniowie klas maturalnych, nauczyciele matematyki ZSE, uczniowie gimnazjum oraz wszyscy biorący udział w  Dniu Otwartym Ekonomika, którzy poprzez rozwiązanie zadań będą chcieli pomóc Honoracie Babuli.

Maraton bedzie przeprowadzony w naszej szkole 24 kwietnia od godz. 9.00 (koniec z ostatnim chętnym maratonu). Uczestnicy maratonu rozwiązywaliby zadania z banku zadań, przygotowanego przez nauczycieli (zadania z arkuszy maturalnych i gimnazjalnych). Rozwiązania oddawaliby wyznaczonym nauczycielom, którzy po sprawdzeniu zliczaliby punkty za poprawne rozwiązania. LICZBA PUNKTÓW PRZELICZANA BYLABY NA ZŁOTÓWKI W STOSOUNKU 1:1.

Sponsor, BANK SPÓŁDZIELCZY W GŁOGOWIE ustalił już maksymalną kwotę, którą uczestnicy mogą w powyższy sposób „zdobyć” dla swojej koleżanki (ogłosimy ja po dniu otwartym, ale postarajmy się, by trafiła w całości do Honoraty!).
W czasie Dnia Otwartego będą także doliczone dobrowolne wpłaty uczestników maratonu (m. in. „symboliczna złotówka” od uczestnika). Maturzystę/gimnazjalistę, który zdobędzie największą liczbę punktów oraz  tego, który najwięcej czasu poświęci na rozwiązywanie zadań wyróżnimy statuetkami na apelu końcowym 28 kwietnia 2017 r. „MATEMATYKA na BANK z Bankiem Spółdzielczym w Głogowie”