Informacje i apel w sprawie zagrożenia epidemią koronawirusa

TU>Komunikat wspólny MEN i  GIS z 27.02.2020 r.
Apeluję do Was i Waszych rodziców o nieprzychodzenie do szkoły przeziębionych i chorych uczniów – osłabiony organizm jest podatny szczególnie na ewentualny atak wirusa.  Jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw, ale należy przestrzegać podstawowych zasad higieny – w szkole wystawimy dodatkowe pojemniki z mydłem dezynfekującym i prosimy, abyście jak najczęściej dokładnie myli ręce (instrukcja mycia RĄK poniżej), ograniczyli kontakty poprzez dotyk, zasłaniali wewnętrzną częścią rękawa usta w razie kaszlu;

Jeśli  wróciliście ostatnio z terenów występowania koronawirusem i macie objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnegow tej sprawie działa też telefon całodobowy przy NFZ 800 190 590.
Lepiej zadzwonić tam, zanim udacie się z rodzicami do lekarza pierwszego kontaktu czy na SOR. Może to znakomicie przyspieszyć ewentualną potrzebę działania w razie zaistnienia powyższych okoliczności.
Życzę nam wszystkim wiele zdrowia, sił i spokoju.