Dzień Podłości? Ufff…

Żeby człowiek był podły tylko jeden dzień w roku, a w pozostałe porządny – oto idea organizatorów Dnia Podłości.
– Dzień Podłości powstał jako odpowiedź na Dzień Życzliwości, którego idea choć jak najbardziej szczytna niesie pewne ryzyko, jeżeli spojrzy się na nią z innej strony – czytamy w komunikacje organizatorów. – Mianowicie obchodzenie takiego dnia może spowodować, że człowiek będzie czuł się w obowiązku być życzliwym właśnie tylko w ten jeden dzień, a przez cały pozostały rok życzliwość będzie tylko pustym hasłem. Zatem cały rok poza tym jednym dniem będzie mógł być podłym draniem (mnóstwo jest przecież osób, które idą na groby bliskich jedynie na Wszystkich Świętych,a wysilają się na zrobienie czegoś romantycznego tylko na Walentynki).

Można więc stwierdzić, iż niejednokrotnie fakt obchodzenia dnia zobowiązującego do danego zachowania, daje impuls do takiego właśnie zachowania, ale z drugiej strony zwalnia z niego w inne dni. Idąc tym właśnie tropem, zachęcamy do obchodzenia Dnia Podłości właśnie po to, żeby człowiek był podły tylko jeden dzień w roku, a w pozostałe porządny…
za
http://wiadomosci.dlastudenta.pl

A może jednak wcale? Chyba do przemyślenia