Z Deutsch Wagen Tour w ZPSW

Dnia 24. maja 2013 r. uczennice klasy II hi Alicja Szymańska i Maja Pińska uczestniczyły w projekcie Deutsch-Wagen-Tour. Kolorowy VW promujący naukę języka niemieckiego oraz wiedzę o Niemczech poprzez zabawę, gry, konkursy wraz z lektorką Goethe Instytut Wrocław panią Hanną Krężelewską zawitał do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie.
8 marca Deutsch-Wagen-Tour gościł także w ekonomiku
patrz galeria

Uczniowie ZPSW przygotowywali się do spotkania z Deutsch Wagen Tour i stworzyli plakaty na temat „Niemcy – państwo w oczach dzieci” oraz wykonali makietę samochodu VW. Wszyscy artyści zostali obdarowani koszulkami Deutsch Wagen Tour oraz innymi drobnymi prezentami.

Uczestnicy projektu tańczyli, bawili się z chustą animacyjną KLANZA, brali udział w różnych konkursach językowych. Uczennice ZSE wspierały lektorkę pomagając swoim niepełnosprawnym kolegom podczas zabaw językowych.

Wizyta Deutsch-Wagen dostarczyła wszystkim jej uczestnikom dużo dobrej zabawy. W projekcie wzięło udział 50 uczniów z ZPSW (dwie grupy po 25 osób). Wszyscy uczestnicy tej podróży językowej zostali obdarowani prezentami .

Koordynatorem wizyty w ZPSW Deutsch-Wagen (podonie jak w ekonomiku) była Pani Monika Maj – nauczycielka języka niemieckiego w ZSE – – patrz galeria.