KONKURS WIEDZY O PRAWACH KONSUMENTA

W związku z corocznym obchodem Światowego Dnia Konsumenta 15 marca 2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta – Panią Magdaleną Tazbir-Suchocką. Na spotkaniu młodzież mogła zapoznać się z zasadami, procedurą reklamacyjną i podstawowymi przepisami chroniącymi prawa konsumenta.
W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie, którzy brali udział w „Konkursie wiedzy o prawach konsumenta” jak również grupa uczniów koordynująca projekt „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu.
Podczas spotkania wręczono również nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu.
Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Tazbir-Suchockiej za objęcie patronatem naszego konkursu i za spotkanie z uczniami.
Wyniki Konkursu wiedzy o prawach konsumenta:

1. Nogal Małgorzata – kl. 2 c – 45 pkt. I miejsce
2. Czerchowska Aleksandra – kl. 1c 45 pkt. I miejsce – ex equo
3. Nowak Weronika – 1L – 37 pkt. II miejsce
4. Szymański Filip – kl. 1L – 34 pkt III miejsce
5. Kobiałka Dagmara – 2A – 33 pkt wyróżnienie
6. Łuszczak Szymon – 1 L – 32 pkt. wyróżnienie
7. Sułkowska Weronika – 1L – 32 pkt. wyróżnienie
8. Umiński Krzysztof – 1L – 30 pkt.
9. Żurkiewicz Izabela – 2A – 29 pkt.
10. Gzik Paulina – kl. 1L – 29 pkt.
11. Smorczewski Michał –kl. 1c – 27 pkt.
12. Szczęśniak Ola – 1c – 27 pkt.
13. Ziętka Mateusz – 2 A – 27 pkt.
14. Wolski Grzegorz – 1L – 24 pkt.
15. Nagaś Daria – 2A – 24 pkt.
16. Spodziński Krystian – 1H – 23 pkt.
17. Reszczyńska Katarzyna – 2A – 23 pkt.
18. Janaszkiewicz Justyna – kl. 2 c – 22 pkt.
19. Bochanysz Honorata – 2A – 13 pkt.
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie wraz z opiekunem i organizatorem, Panią Angeliką Marciniak

Tu link do zdjęć na FB

Kiermasz kartek świątecznych

Szkolne Koło Caritas

zaprasza na kiermasz kartek świątecznych

8 marca o godz. 10.30 🙂

Dzień Języka Ojczystego

Dyktando szkolne o Pióro Szkolnego Mistrza Ortografii,
ufundowane przez Dyrektora ZSE
rozstrzygnięte!
Mistrzem Ortografii ZSE została Gabriela Friczka z kl. II c

Czekamy z wręczenim na czas po rekolekcjach!

Zakochani dla chorych

17. lutego (środa) na 3,4,5 godzinie lekcyjnej, na sali gimnastycznej SU wraz ze Szkolnym Kołem Caritas organizuje akcję charytatywną dla braciszka uczennicy naszej szkoły. Karol choruje na obustronny niedowład kończyn na wskutek dziecięcego porażenia mózgowego. Pieniądze są potrzebne na rehabilitację. Zebrana kwota zostanie przekazana Karolowi przez konto fundacji „Zdążyć z pomocą”.
Biletem wstępu na salę jest zakup serduszka za 5 zł. Dochód z biletów zasili konto Karola. Serduszka będą do nabycia 27.01 i 29.01 na długiej przerwie na I piętrze.
W tym dniu we współpracy z kołem Gastronomicznym sprzedajemy słodkie serca.
Na sali zagra dla Was zespół Ad overs. Przygotowaliśmy Walentynkową loterię fantową oraz inne atrakcje.
11.02 to to Dzień Chorych, 14.02 Walentynki.
Podzielmy się miłością z innymi. Pamiętajmy, że ofiarowane dobro zawsze powraca.


I miejsce dziewcząt w tenisie stołowym!

Nasza drużyna w składzie – Izabela Żurkiewicz z kl. II a oraz Anna Więdłocha z kl. 3 a i Maja Przybysławska z kl. 3 c – zdobyła dziś pierwsze miejsce w turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Głogowa!
Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy także opiekunowi, p. Marii Nadolnej!



Złota Studniówka na 100 par

https://www.youtube.com/watch?v=PawZSNFGlyw

http://miedziowe.pl/content/view/77558/189/

http://glogow.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/to-juz-50-studniowka-w-historii-ekonomika-zdjecia,3631333,gal,18737015,t,id,tm,zid.html

Dzień Babci i Dziadka

35 miejsce w województwie i 2 w Głogowie wśród techników

Technik ekonomista na 8 miejscu w Polsce! Nasze Technikum nr 4 na drugim miejscu w Głogowie po Zespole Szkół Politechnicznych i na 35 miejscu w województwie dolnośląskim (w zeszłym roku na 44) wśród techników w ogólnopolskim rankingu Perspektyw 2016 – utrzymujemy od 4 lat miejsce w pierwszej 50 techników na Dolnym Śląsku!
Gdyby tak bardziej np. od przedmiotów dodatkowych na maturze liczyły się wyniki egzaminów zawodowych, to… ;)) Może nareszcie jakaś tarcza by była… Gratulacje!
http://www.perspektywy.pl/portal/index.php

Mistrzostwa Szkoły w Jeździe Figurowej na Lodzie 2016

Mistrzostwa odbędą się pod koniec lutego. Zapisy do 29.01. u wuefistów. Serdecznie zapraszamy!

Regulamin Mistrzostw Szkoły

w Jeździe Figurowej na Lodzie

  1. Startować może każdy uczeń ZSE (choć trochę jeżdżący na łyżwach) posiadający zgodę rodziców na udział w zawodach.
  2. Przewidziane kategorie:
  1. solistki,
  2. soliści.
  3. czas 2 minuty (bądź krótszy w razie dużej liczby zgłoszeń),
  4. własna choreografia do muzyki zapewnionej przez obsługę lodowiska.
  1. Program jazdy dowolnej 1 zawodnika :
  1. Każdy zawodnik otrzymuje 2 oceny :

– I ocena za wartość artystyczną ( od 1 do 10 punktów ),

– II ocena za wartość techniczną :

  • jazda tyłem od 1 do 2 punktów
  • przekładanka tyłem od 1 do 3 punktów
  • waga przodem od 1 do 3 punktów
  • piruety od 1 do 5 punktów
  • podskoki i skoki od 1 do 5 punktów
  • figury ”własne” od 1 do 5 punktów

– elementy techniczne można powtórzyć maksymalnie 3 razy,(nie dotyczy podskoków i skoków oraz figur własnych),

– do punktacji za dany element techniczny brana jest ocena najwyższa, natomiast przy figurach „własnych” – suma ocen za maksymalnie 3 wykonania,

– za każdy upadek będzie odejmowany 1 punkt.

5. W razie jednakowej oceny dwóch zawodników o zajętym miejscu decyduje ocena za wrażenie artystyczne.

6. Nagrody – I miejsca w każdej kategorii – puchar i dyplomy, miejsca II i III – dyplomy oraz medale

7. Zawody mogą być odwołane w razie niewystarczającej liczby uczestników.

8. Kolejność startów – losowanie w dniu zawodów.