Akcja Żonkile w Ekonomiku

W związku z 73 rocznicą powstania w getcie żydowskim w Warszawie, młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych przyłącza się do akcji ŻONKILE, której głównym organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Symbolem projektu jest żonkil – znak odrodzenia, pamięci i szacunku dla Żydów, którzy oddali swe życie w nierównej walce z okupantem niemieckim 19. kwietnia 1943 r.,.

W tym dniu, uczniowie „Ekonomika” wysłuchają informacji przez radiolę na temat powstania, które często mylone jest z powstaniem warszawskim. W klasach, na znak pamięci, będą rozdawane symboliczne żonkile. Dla upamiętnienia rocznicy, o godz. 10.50 zostanie wykonane wspólne zdjęcie uczniów i nauczycieli solidaryzujących się z tym wydarzeniem.

W okolicach rynku naszego miasta, podobnie jak w wielu miastach Polski, uczniowie ZSE będą przypinać mieszkańcom papierowe żonkile na znak pamięci. O godz. 12.30, łącząc się z Muzeum POLIN na żywo – uczniowie kl. 3e obejrzą film pt. „Nie było żadnej nadziei .