24-05-2017 r. – środa – o godz. 16:30 w sali nr 20 odbędzie się spotkanie informacyjne


Drodzy stażyści, uczniowie, absolwenci i nauczyciele, w dniu 24-05-2017 r. (środa) o godz. 16:30 w sali nr 20 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdu na staż zawodowy w dniu 28-05-2017.

PROGRAM SPOTKANIA:

  1. Przypomnienie najważniejszych zagadnień związanych z przebiegiem stażu.
    a) uwrażliwienie na różnice mentalne i kulturowe między narodami.
    b) kwestie dotyczące organizacji stażu
    c) zasady i regulaminy obowiązujące na stażu
    d) zagadnienia – Co każdy uczeń powinien wiedzieć przed wyjazdem na staż
    e) wskazówki, jakie rzeczy zabrać ze sobą na staż
  2. Kwestie telefonów i internetu w Niemczech
  3. Wypłacenie pieniędzy na internet, kartę telefoniczną oraz kieszonkowego w PLN I transza;
  4. Rozdanie strojów roboczych – bluzy, spodnie, koszulki, buty, zapaski.
  5. Informacje na temat wyjazdu – godzina spotkania – 28-05-2017 godz. 11:45. KM
  6. Ubezpieczenie  i leczenie w Niemczech.
  7. Sprawy różne

Obecność wszystkich stażystów jest obowiązkowa.
Proszę zaprosić również rodziców. Staraliśmy się wybrać taką godzinę, aby mogli uczestniczyć w spotkaniu. W związku z tym, Pani Małgorzata Światek – koordynator projektu – prosi o informację zwrotną, czy rodzice będą obecni.

Finał XVI Głogowskiego Konkursu Papieskiego i eliminacji diecezjalnych Metropolitalnego Konkursu Papieskiego

Wyniki VII MKP –Diecezja Zielonogórsko – Gorzowska    i      GKP XVI
w kategorii gimnazjów

Lp.

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

L. pkt.
1. Wiktoria Dmytruk Zespół Szkół Gimnazjalnych nr 3 im. Janusza Kusoscińskiego w Sulechowie Wioletta Konstańciak

 

26

2. Amelia Aniśkiewicz Gimnazjum Publiczne w Lipinach Łużyckich Paweł Wardziak

 

22

3. Szymon Delak Gimnazjum Publiczne w Lipinach Łużyckich Paweł Wardziak

 

21

4. Wojciech Petrus Zespół Szkół Gimnazjalnych nr 3 im. Janusza Kusoscińskiego
w Sulechowie
Wioletta Konstańciak

 

19

5. Julia Płociniczak Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II we Wschowie Mateusz Królak

17,5

6. Michał Szymański Gimnazjum Gminne w Serbach Anna Zagórniak

16

7. Mateusz Sobkowiak Gimnazjum Publiczne w Lipinach Łużyckich Paweł Wardziak

 

14,5

8. Joanna Palicka Zespół Szkół Gimnazjalnych nr 3 im. Janusza Kusoscińskiego
w Sulechowie
Wioletta Konstańciak

 

11,5

9. Anna Walczak Gimnazjum nr 2 im. I.Sendler w Głogowie; ul. Mieszka 1 nr 22

 

Danuta Kraszewska

 

11

10. Łukasz Kozakiewicz Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana z Głogowa

 

Krzysztof Kwieciński

 

11

Edycja Plastyczna XVI GKP

I miejsce – Hubert Sadowski – z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Głogowie
II miejsce – Justyna Krzyżaniak z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Głogowie
III miejsce – Artur Łokciewicz z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Głogowie
Wyróżnienie – Mirosław Łuczak z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Głogowie
opiekun – Pani Renata Skrzypczak –Perełkiewicz


Edycja literacka XVI GKP

I miejsce – Magdalena Walczak z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana
z Głogowa

Najskuteczniejszy Katecheta

Paweł Wardziak z Lipinek Łużyckich

Dziękujemy finalistom i opiekunom z gimnazjów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia kolejnej sesji GKP pod patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Diecezjalnego, obecnie ks. dr. Tadeusz Lityńskiego – kuria ufundowała nagrody dla wszystkich finalistów Metropolitalnego Konkursu Papieskiego (wręczone przez siostrę Marię z WNK) , Pani Poseł na Sejm RP Ewy Drozd – nagroda główna w konkursie plastycznym (wręczoną w imieniu Pani Poseł przez Dyrektora Biura Poselskiego Panią Dorotę Jewniewicz), Starosty Głogowskiego, Pana Jarosława Dudkowiaka – nagroda główna w edycji literackiej (wręczona w imieniu Pana Starosty przez członka zarządu Pana Jeremiego Hołownię) oraz Prezydenta Miasta Głogowa, Pana Rafaela Rokaszewicza – sponsora głównej nagrody dla najlepszego gimnazjalisty w Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej
Sponsorami nagród i poczęstunku są także: Społem PSS w Głogowie – Pani Prezes Magdalena Zgondek – poczęstunek, Księgarnia „Feniks” w Głogowie – Bożena Wójcik – nagrody książkowe oraz Restauracja „Fortepiano” – Bartłomiej i Mateusz Krężel – pyszna, rewelacyjna pizza!
ks. kanonik Stanisław Brasse, proboszcz Parafii p.w. Św. Mikołaja w Głogowie ufundował nagrodę dla najskuteczniejszego katechety a nagrodę Fair Trade otrzymała zwycięska drużyna z Gimnazjum Gminnego w Serbach w grze o Janie Pawle II.
Organizatorkami konkursu z ramienia szkoły były Panie: Stefania Wiśniewska i Paulina Skibiszewska – katecheci, Pani wicedyrektor Małgorzata Gierczak i Kamila Szajnicka – Fair Trade – gra o Janie Pawle II

Międzynarodowy Dzień Rodzin

Światowy Dzień Fair Trade

World Fairtrade Challenge Dołącz do milionów miłośników kawy wspierających rolników Fairtrade w walce ze skutkami zmian klimatu.

W tym roku w dniach 13 do 15 maja chcemy wspólnie zorganizować największą na świecie przerwę na kawę Fairtrade pod nazwą World Fairtrade Challenge! Możesz podać liczbę filiżanek kawy Fairtrade wypitych w ciągu trzech dni lub zaprosić rodzinę i przyjaciół na przerwę na kawę Fairtrade w większym gronie.

72 rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja świętować będziemy rocznicę zakończenia II wojny światowej. Głogowskie uroczystości, z uwagi na trwające prace remontowe przy pomniku Koalicji Antyhitlerowskiej, zostaną przeniesione do Parku Sapera
przy ulicy Zamkowej.

Uroczyste złożenie wieńców i oraz apel pamięci odbędą się przy Pomniku Sapera o godzinie 12.00.
Zdjęcie – link do info:

Uwaga! Nowy plan lekcji!

Jest już opublikowany nowy plan lekcji! Sprawdź!
Od wtorku wracamy do szkoły 🙂

 

226 rocznica Konstytucji 3 maja!

Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie.

To powód do prawdziwej dumy narodowej!

Starosta Głogowski, Pan Jarosław Dudkowiak, zaprasza na uroczystości patriotyczne:
3 maja – przy MOK o godz. 11.00.
O 12.30 uroczysta Msza Św. w kościele p. w. Matki Bożej Królowej Polski
na osiedlu Kopernik w intencji Ojczyzny.

3 miejsce w etapie powiatowym XXI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

Zdobywczynie 3 miejsca  XXI edycji Ogólnopolskiego Turnieju  Motoryzacyjnego – etapu powiatowego dla szkół ponadgimnazjalnych – Małgorzata Bednarczyk i Martyna Staszak z kl.3 c oraz Natalia Szynka z kl. 3 h.

Matematyka na Bank z Bankiem Spółdzielczym w Głogowie w Dniu Otwartym Szkoły 24 kwietnia 2017 r.

Bank rozbity – rozwiązaliście zadania z całej puli, tj. za 1000 punktów! Gratulujemy wyników!
Wpłata na rzecz Honoraty to ponad 1300! zł – doszły dobrowolne wpłaty i dochód ze sprzedaży ciast!
Dziękujemy serdecznie naszemu sponsorowi i wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku!

„MATEMATYKA na  BANK” to maraton zadaniowy  maturzystów i odwiedzających nas w czasie DNIA OTWARTEGO gimnazjalistów, którzy będą rozwiązywać zadania dla koleżanki – maturzystki Honoraty Babuli z I LO, córki naszej absolwentki.

 Cele akcji:

  • charytatywny – pomoc w zbiórce na operację Honoraty Babuli – maturzystki z I LO w Głogowie – córki naszej absolwentki,
  • edukacyjny – dodatkowa mobilizacja maturzystów i gimnazjalistów do ćwiczeń w rozwiązywaniu zadań przygotowujących ich do egzaminu maturalnego z matematyki,
  • promocja współpracy ZSE z Bankiem Spółdzielczym w Dniu Otwartym ZSE im. J. Pawła II
    w Głogowie

Inicjatorami przedsięwzięcia są uczniowie klasy 4 L i nauczyciele matematyki. W maratonie mogą wziąć  uczniowie klas maturalnych, nauczyciele matematyki ZSE, uczniowie gimnazjum oraz wszyscy biorący udział w  Dniu Otwartym Ekonomika, którzy poprzez rozwiązanie zadań będą chcieli pomóc Honoracie Babuli.

Maraton bedzie przeprowadzony w naszej szkole 24 kwietnia od godz. 9.00 (koniec z ostatnim chętnym maratonu). Uczestnicy maratonu rozwiązywaliby zadania z banku zadań, przygotowanego przez nauczycieli (zadania z arkuszy maturalnych i gimnazjalnych). Rozwiązania oddawaliby wyznaczonym nauczycielom, którzy po sprawdzeniu zliczaliby punkty za poprawne rozwiązania. LICZBA PUNKTÓW PRZELICZANA BYLABY NA ZŁOTÓWKI W STOSOUNKU 1:1.

Sponsor, BANK SPÓŁDZIELCZY W GŁOGOWIE ustalił już maksymalną kwotę, którą uczestnicy mogą w powyższy sposób „zdobyć” dla swojej koleżanki (ogłosimy ja po dniu otwartym, ale postarajmy się, by trafiła w całości do Honoraty!).
W czasie Dnia Otwartego będą także doliczone dobrowolne wpłaty uczestników maratonu (m. in. „symboliczna złotówka” od uczestnika). Maturzystę/gimnazjalistę, który zdobędzie największą liczbę punktów oraz  tego, który najwięcej czasu poświęci na rozwiązywanie zadań wyróżnimy statuetkami na apelu końcowym 28 kwietnia 2017 r. „MATEMATYKA na BANK z Bankiem Spółdzielczym w Głogowie”