Uroczyste podsumowanie realizacji polsko-niemieckiego projektu SPOTKANIE – WIEDZA -ZROZUMIENIE

7.04.2011 r. w Zamku Książąt Głogowskich uroczyście podsumowano realizację polsko-niemieckiego projektu SPOTKANIE – WIEDZA -ZROZUMIENIE. Jego celem było zebranie wspomnień osób – świadków historii , Polaków i Niemców, którzy z powodu II wojny światowej zostali wysiedleni ze swoich domów w latach 1945 – 1957. Uczniowie z naszej szkoły zebrali bardzo interesujący materiał na temat ludzkich przeżyć, jakie towarzyszyły Polakom wysiedlanym z Kresów Wschodnich . Młodzież niemiecka opisywała przeżycia swoich rodaków, którzy musieli opuścić po wojnie tzw. Ziemie Zachodnie. Najciekawsze wspomnienia, których autorami są: P. Kot, S. Sorokopas, P. Bańkowska i R. Magnuszewski, P. Pyć i K. Zioła oraz A. Piechowiak, zostały opublikowane w broszurze wydanej w związku z wystawą, prezentowaną w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Wieńczy ona 2-letni okres pracy badawczej. Szkolnym koordynatorem projektu była Pani A. Szpunar.