Tłusty Czwartek, czyli pączkosmakowania czas!

pączkifaworkiTłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem, znany także jako Zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji,
w tym dniu dozwolone jest objadanie się
.
Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej – co ciekawe – objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem. o tym, czym popijano takie pączki, pozwólcie, że… nie wspomnę…

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *