Sukces na Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 16 – 19. 04. 2013 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbył się etap centralny V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tematem przewodnim było funkcjonowanie gastronomii w hotelarstwie. O udział w finale walczyło 330 uczniów z całej Polski. Do etapu centralnego dostało się 30 osób, w tym uczennica klasy 4h Justyna Widomska – patrz Galeria

Zmagania o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej składały się z trzech części: testu, zadania praktycznego z obsługi gościa zagranicznego w recepcji i obsługi gościa w restauracji hotelowej. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się aktualną wiedzą dotyczącą branży hotelarskiej oraz znajomością języków obcych. W części gastronomicznej zmagali się z przyjęciem zamówienia, nakrywaniem do stołu i podawaniem wina czerwonego z butelki według ściśle określonego „rytuału”. Organizatorzy przygotowali również wiele niespodzianek dla uczniów i ich opiekunów. Mieliśmy możliwość zwiedzenia hoteli pięciogwiazdkowych: AQUARIUS SPA i Leda. Ciekawym przeżyciem była wycieczka kolejką połączona ze zwiedzaniem Kołobrzegu i rejs statkiem „Pirat” po Bałtyku. Uczniowie uczestniczyli również w kursie sommelierskim, pokazie dekorowania tortów i wykładzie o środkach czystości w hotelarstwie.
Ogłoszenie wyników olimpiady połączone z uroczystą kolacją odbyło się w restauracji Hotelu AQUARIUS***** SPA.

Gratulujemy Justynie zostania finalistką V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej i zwolnienia z egzaminu zawodowego z części pisemnej.Opiekunem Justyny była Małgorzata Gierczak. Obu Paniom serdecznie gratulujemy sukcesu!