Stażyści projektu PO WER 2016 w pracy

Powoli mija drugi tydzień stażu naszej młodzieży w ramach projektu „Praktykujemy w Europie!” w Turyngii. Najtrudniejszy był pierwszy tydzień ale teraz jest już dużo lepiej. Młodzież jest zadowolona i stosunkowo szybko przyswoiła sobie wszelkie regulaminy i wdrożyła się w nowe obowiązki.

Zetknięcie się z rzeczywistymi warunkami panującymi w pracy bywa trudne ale umożliwia zdobycie nowych doświadczeń zawodowych. Praca w niemieckich hotelach; restauracjach, kuchni umożliwia pokonanie bariery językowej. Czasami trzeba sobie pomagać również rękoma… ale najważniejsza jest chęć i zaangażowanie. Bardzo mile widziana jest też własna inicjatywa w podejmowaniu zadań zawodowych.

Główne prace jakie wykonuje młodzież to przygotowywanie serwisu śniadaniowego, obsługa gości hotelowych, przygotowywanie potraw, praca w służbach pięter, praca w barze i nakrywanie do stołów. Oto link do zdjęć pt. „Stażyści w pracy”

https://web.facebook.com/pg/ZSEGLOGOW/photos/?tab=album&album_id=976717345785152