Relacja z warsztatów edukacyjnych w Polanicy

Warsztaty edukacyjne odbyły się w ramach projektu: „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II”. Z naszej szkoły brały w nich udział dwie grupy 12-osobowe z klasy 1h i 3h pod opieką p. Małgorzaty Bojko i Małgorzaty Gierczak. Warsztaty obejmowały 20 godzin zajęć edukacyjnych w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdój.

Po przyjeździe zostaliśmy oficjalnie przywitani przez p. wicedyrektor Magdalenę Bregin.

W trakcie pobytu w RST każda z grup brała udział licznych zajęciach. Pod nadzorem pani Mirony Duńki uczniowie ćwiczyli pracę w recepcji hotelowej. Młodzi hotelarze w parach symulowali obsługę gościa hotelowego. Na podsumowanie tych spotkań został nagrany film przedstawiający pracę naszych recepcjonistów. Obsługę gościa w restauracji hotelowej młodzież ćwiczyła pod nadzorem Pani Agnieszki Ciuły. Uczyli się poprawnie rozkładać zastawę na stole zgodnie z zamówieniem klienta oraz jego obsługę. W Symulacyjnym Biurze Podróży „AliBaba” pod nadzorem pani Edyty Zarzyckiej – Kościeszy zapoznano nas z zasadami funkcjonowania biur podróży. W tajniki pracy barmana wprowadzał obie grupy pan Michał Kuczma. Każdy miał możliwość nauki obsługi ekspresu do kawy i parzenia różnych rodzajów tego napoju. W pracowni gastronomicznej z mistrzem kuchni Markiem Rajek przygotowywaliśmy przepyszne naleśniki i pierogi ruskie.

Drugi dzień pobytu w Polanicy Zdrój rozpoczęliśmy od zwiedzania Polanicy Zdroju z przewodnikiem Donatem Toczyńskim, który pokazał nam najciekawsze miejsca i widoki miasta jak i słynną rzeźbę niedźwiedzia polarnego w Parku Zdrojowym, pijalnię wód mineralnych oraz okazałe sanatorium Wielką Pieniawę.

Bardzo ciekawymi zajęciami okazały się również prowadzone przez panią Aleksandrę Lęgowicz ćwiczenia z komunikacji. Następnie przyszedł czas na zaczerpnięcie wiedzy z zakresu prawa, które były bardzo przydatne, prowadziła je pani Joanna Matusiak. Ciekawą lekcję przeżyliśmy w pokoju hotelowym (j.m.), pani Mirona Duńka pokazała tam jak składać ręczniki żeby były atrakcyjne dla gościa. Rozegraliśmy tam również zawody kto szybciej rozścieli a następnie zaścieli łóżko

Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał certyfikat oraz materiały dydaktyczne na płycie CD.