II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Prawach Konsumenta rozstrzygnięty

5 marca obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala Finałowa II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta pod patronatem Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomicznych wraz Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów – Panią Gabrielą Adamus. Podczas uroczystej gali bardzo ciekawą prelekcję wygłosili przedstawiciele:
– Urzędu Komunikacji Elektronicznej we Wrocławiu – Pani Julita Nowicka, Pani Katarzyna Pietrowicz i Pan Grzegorz Wodziński,
– Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Warszawie – Pani Joanna Sołtan
oraz przedstawiciele Rzecznika Praw Pacjenta – Pani Halina Zdral i Pan Mateusz Kępa
W konkursie rywalizowali uczniowie z 7 głogowskich szkół ponadgimnazjalnych po 10 uczniów z każdej szkoły czyli 70 osób. Pisanie testu konkursowego poprzedzone było trzema spotkaniami edukacyjnymi uczestników w rzecznikiem.
Wyniki konkursu:
I miejsce – MICHAŁ TYWONIUK (I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie)
NAGRODA GŁÓWNA KONKURSU –to kupon na prawo jazdy dowolnej kategorii. Ufundowany przez Naukę Jazdy MORDZAK w Głogowie. – nagroda od Pana Starosty –– Pan Starosta ufundował walizkę) – nagroda od Fitarena – (nagrodą był karnet 3 miesięczny All inclusive) – nagroda od mSport – (nagrodą był voucher o wartości 100 zł na usługę serwisowa w sklepie mSport) – nagroda od Cinema 3D –bilet na wybrany seans wraz z zestawem barowym – nagroda od Pani Oliwii Hornickiej Kierownika Salonu EMPIK w Głogowie –nagroda to jest ciekawa lektura – nagroda od Europejskiego Centrum Konsumenckiego – – nagroda od Urzędu Komunikacji Elektronicznej – nagroda od przedstawicieli Rzecznika Praw Pacjenta
II miejsce – ŁUKASZ MIKLAS (Zespół Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie)
– nagroda od Alior Banku – oddział w Głogowie – Alior Bank ufundował nagrodę sprzętu elektronicznego o wartości 500 zł – nagroda od Pana Starosty – Pan Starosta ufundował walizkę) – nagroda od Fitarena – nagrodą był karnet 1 miesięczny All inclusive) – nagroda od mSport – voucher o wartości 100 zł na usługę serwisowa w sklepie mSport – nagroda od Cinema 3D – bilet na wybrany seans wraz z zestawem barowym – nagroda od Pani Oliwii Hornickiej Kierownika Salonu EMPIK w Głogowie –nagroda to ciekawa lektura – nagroda od Europejskiego Centrum Konsumenckiego – nagroda od Urzędu Komunikacji Elektronicznej – – nagroda od przedstawicieli Rzecznika Praw Pacjenta
III miejsce – SZYMON LEWICKI (Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie)
– nagroda od Firmy „Dobry Dietetyk” – nagrodą był bon upominkowy o wartości 300 zł na indywidualny program żywieniowy) – nagroda od Pana Starosty –Pana Starosta ufundował walizkę) – nagroda od Fitarena – nagrodą był karnet 1 miesięczny All inclusive) – nagroda od Firmy Gamma – młynek do kawy – nagroda od mSport – voucher o wartości 100 zł na usługę serwisowa w sklepie mSport – nagroda od Cinema 3D – bilet na wybrany seans wraz z zestawem barowym – nagroda od Pani Oliwii Hornickiej Kierownika Salonu EMPIK w Głogowie – ciekawa lektura – nagroda od Europejskiego Centrum Konsumenckiego – nagroda od Urzędu Komunikacji Elektronicznej -proszę przedstawiciela urzędu o wręczenie nagrody – nagroda od przedstawicieli Rzecznika Praw Pacjenta -proszę Państwa o wręczenie nagrody
WYRÓŻNIENIA
Ponieważ rywalizacja była bardzo zacięta i na bardzo wysokim poziomie wyróżniono dodatkowo trzy osoby. Są to:
– Dawid Grzesiński – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie
– Monika Fabijańska – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie
– Marceli Bobrowski –Zespół Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie
Dla wyróżnionych uczestników konkursu Boule ufundowała Powiatowy Rzecznika Konsumentów w Głogowie – Pani Gabriela Adamus, Pani Oliwia Hornicka Kierownik Salonu EMPIK w Głogowie ( ciekawa lektura) oraz przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej we Wrocławiu
NAGRODY DRUŻYNOWE:
I miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie
Fundatorem tej nagrody była Firma Planeta Oczu – wszyscy członkowie grupy otrzymali termosy.
II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie
Fundatorem tej nagrody była Fitarena i firma Timbercrafty – wszyscy członkowie grupy otrzymali zaproszenie do Fitarena na tydzień ćwiczeń oraz firma Timbercrafty ufundowała dla wszystkich uczniów tej drużyny wisiorki.
III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie
Fundatorem nagrody był OK. PARK w Głogowie i firma Timbercrafty – cała grupa otrzymała zaproszenie do OK. Parku na kręgle oraz firma Timbercrafty ufundowała dla wszystkich uczniów tej drużyny wisiorki.
KALAMBURY
Pisanie testu poprzedziły trzy spotkania edukacyjne prowadzone przez Rzecznika Praw Konsumenta w Głogowie – Panią Gabrielę Adamus. Poznawanie przepisów odbywało się w różnych formach. Najlepiej wiedza przyswaja się poprzez zabawę dlatego Pani Rzecznik przygotowała kalambury. Drużyny rywalizowały na czas odgadując hasła. Zabawę zakończyły Ex aequo dwie drużyny:
Zespół Szkół Politechnicznych i I Liceum Ogólnokształcące. (6 haseł w 52 sekundy).
Dla wszystkich członków tych dwóch drużyn nagrodę niespodziankę ufundowała Pani Gabriela Adamus Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta w Głogowie. Nagrodą były sympatyczne pluszowe maskotki.
Pozostałe nagrody były rozlosowywane wśród uczestników konkursu. Dla każdego z uczestników Pani Magdalena Zgondek – Prezes Społem PSS w Głogowie ufundowała czekolady a Pan Sylwester Knapik – kierownik restauracji KFC w Głogowie zaproszenia na wybrany zestaw do Restauracji KFC.
Dziękujemy serdecznie naszemu współorganizatorowi – Pani Gabrieli Adamus – Powiatowemu Rzecznikowi Praw Konsumentów – za ogromne zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do konkursu i zaangażowanie w całą organizację. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
Osobami które przygotowały i przeprowadziły konkurs były Pani Gabriela Adamus – Powiatowy Rzecznik Konsumentów i Angelika Marciniak (nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych).
Dziękujemy serdecznie wszystkim za rywalizację. Laureatom gratulujemy.
TU> Link do fotorelacji: https://www.facebook.com/pg/ZSEGLOGOW/photos/?tab=album&album_id=1906556036134607