II Głogowska Olimpiada Wolontariatu

8 grudnia 2008 roku odbyła się, zorganizowana przez ubiegłorocznych zwycięzców – stowarzyszenie „Szansa” – II Głogowska Olimpiada Wolontariatu. Celem imprezy jest promowanie idei wolontaryzmu, czyli dobrowolnego i bezinteresownego pomagania innym – oraz prezentacja głogowskich wolontariuszy. Gościem specjalnym była Iwona Guzowska, mistrzyni świata i Europy w boksie i kick-boxingu.
O tym, że zajęliśmy I miejsce i zdobyliśmy Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Głogowa zapewne już wszystkim wiadomo. Może należy przypomnieć, że miły obowiązek organizacji trzeciej olimpiady, bo takie są zasady tego przedsięwzięcia, wywalczyła po zaciętej walce i dogrywce ekipa w składzie:
Alicja Blicharska, 2s
Magda Musiał, 2s
Ewelina Karolak, 2s
Marlena Książkiewicz, 3c
Monika Książkiewicz, 2e
Paulina Franczak, 3c
Anna szelest, 3c
Kalina Zabrzygraj, 1i
Kamila Adamowicz, 1h
Mariusz Czapski, 2e
Paweł Gołąb, 2e
oraz Dominik Szulga z kl. 3e, który wykonał logo wolontariatu. Hasło „Podaruj innym swój promyk ciepła” okazało się bezkonkurencyjne i będzie hasłem przewodnim głogowskiego wolontariatu.

Gratulujemy naszej reprezentacji oraz opiekunce p. Małgorzacie Głowackiej i zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu w galerii!