Finał XVI Głogowskiego Konkursu Papieskiego i eliminacji diecezjalnych Metropolitalnego Konkursu Papieskiego

Wyniki VII MKP –Diecezja Zielonogórsko – Gorzowska    i      GKP XVI
w kategorii gimnazjów

Lp.

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

L. pkt.
1. Wiktoria Dmytruk Zespół Szkół Gimnazjalnych nr 3 im. Janusza Kusoscińskiego w Sulechowie Wioletta Konstańciak

 

26

2. Amelia Aniśkiewicz Gimnazjum Publiczne w Lipinach Łużyckich Paweł Wardziak

 

22

3. Szymon Delak Gimnazjum Publiczne w Lipinach Łużyckich Paweł Wardziak

 

21

4. Wojciech Petrus Zespół Szkół Gimnazjalnych nr 3 im. Janusza Kusoscińskiego
w Sulechowie
Wioletta Konstańciak

 

19

5. Julia Płociniczak Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II we Wschowie Mateusz Królak

17,5

6. Michał Szymański Gimnazjum Gminne w Serbach Anna Zagórniak

16

7. Mateusz Sobkowiak Gimnazjum Publiczne w Lipinach Łużyckich Paweł Wardziak

 

14,5

8. Joanna Palicka Zespół Szkół Gimnazjalnych nr 3 im. Janusza Kusoscińskiego
w Sulechowie
Wioletta Konstańciak

 

11,5

9. Anna Walczak Gimnazjum nr 2 im. I.Sendler w Głogowie; ul. Mieszka 1 nr 22

 

Danuta Kraszewska

 

11

10. Łukasz Kozakiewicz Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana z Głogowa

 

Krzysztof Kwieciński

 

11

Edycja Plastyczna XVI GKP

I miejsce – Hubert Sadowski – z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Głogowie
II miejsce – Justyna Krzyżaniak z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Głogowie
III miejsce – Artur Łokciewicz z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Głogowie
Wyróżnienie – Mirosław Łuczak z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Głogowie
opiekun – Pani Renata Skrzypczak –Perełkiewicz


Edycja literacka XVI GKP

I miejsce – Magdalena Walczak z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana
z Głogowa

Najskuteczniejszy Katecheta

Paweł Wardziak z Lipinek Łużyckich

Dziękujemy finalistom i opiekunom z gimnazjów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia kolejnej sesji GKP pod patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Diecezjalnego, obecnie ks. dr. Tadeusz Lityńskiego – kuria ufundowała nagrody dla wszystkich finalistów Metropolitalnego Konkursu Papieskiego (wręczone przez siostrę Marię z WNK) , Pani Poseł na Sejm RP Ewy Drozd – nagroda główna w konkursie plastycznym (wręczoną w imieniu Pani Poseł przez Dyrektora Biura Poselskiego Panią Dorotę Jewniewicz), Starosty Głogowskiego, Pana Jarosława Dudkowiaka – nagroda główna w edycji literackiej (wręczona w imieniu Pana Starosty przez członka zarządu Pana Jeremiego Hołownię) oraz Prezydenta Miasta Głogowa, Pana Rafaela Rokaszewicza – sponsora głównej nagrody dla najlepszego gimnazjalisty w Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej
Sponsorami nagród i poczęstunku są także: Społem PSS w Głogowie – Pani Prezes Magdalena Zgondek – poczęstunek, Księgarnia „Feniks” w Głogowie – Bożena Wójcik – nagrody książkowe oraz Restauracja „Fortepiano” – Bartłomiej i Mateusz Krężel – pyszna, rewelacyjna pizza!
ks. kanonik Stanisław Brasse, proboszcz Parafii p.w. Św. Mikołaja w Głogowie ufundował nagrodę dla najskuteczniejszego katechety a nagrodę Fair Trade otrzymała zwycięska drużyna z Gimnazjum Gminnego w Serbach w grze o Janie Pawle II.
Organizatorkami konkursu z ramienia szkoły były Panie: Stefania Wiśniewska i Paulina Skibiszewska – katecheci, Pani wicedyrektor Małgorzata Gierczak i Kamila Szajnicka – Fair Trade – gra o Janie Pawle II