Dzień Otwarty w Ekonomiku – 28 maja – 10.00-14.00

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie otwiera swoje drzwi dla kandydatów do szkoły i ich rodziców 28 maja w godzinach 10.00-14.00.

Udostępniamy oba budynki  – główny przy ul. K. Miarki (kierunki ekonomiczno – logistyczne) i warsztaty szkolne (gastronomiczno – hotelarskie) – przy ul. Jedności Robotniczej 38.

W programie zajęcia warsztatowe i pokazowe w ekonomiczn0- logistycznych pracowniach specjalistycznych, prezentacja możliwości uprawiania sportu – m. in. w szkolnej siłowni i salce do aerobiku zwiedzanie obu budynków. Specjalne zajęcia kulinarne m. in. dla uczniów z SP 3 i SP 11 w Głogowie, prezentacje na temat zdrowego żywienia, rozpoznawanie produktów żywnościowych, ziół, warsztaty z przygotowania pierogów ruskich i klusek śląskich.

W ramach prezentowanie możliwości wykorzystania programu operacyjnego POWER

– prezentacja multimedialna wszystkich kierunków kształcenia oraz pokaz flambirowania, prezentacja sprzętu gastronomicznego, wypiek chleba z udziałem uczestników projektu, prezentacja sprzętu do obsługi konsumenta, pokazy parzenia i serwowania kawy i herbaty, prezentacja recepcji i wzorcowego pokoju hotelowego.

W tym roku Ekonomik absolwentom szkół podstawowych proponuje nowy zawód – technik rachunkowości.

Technikum nr 4 po raz drugi zdobyło laur ogólnopolski Brązowej Tarczy 2019 (jako jedyne w Głogowie).