Dzień Kobiet z Deutsch – Wagen

W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie świętowano w niekonwencjonalny sposób Dzień Kobiet. Dnia 8 marca 2013 r. odwiedził nas Deutsch-Wagen wraz z energetyczną lektorką Goethe Instytut Wrocław panią Małgorzatą Urlich-Kornacką (kolorowy VW promujący naukę języka niemieckiego oraz wiedzę o Niemczech poprzez zabawę, gry, konkursy). Kolorowy samochód zawitał już po raz drugi do ZSE w Głogowie.

Uczniowie ZSE przygotowali się do spotkania z Deutsch Wagen Tour i stworzyli plakaty na temat „Überraschendes Deutschland” (zaskakujące Niemcy) oraz rozwiązywali Quiz dotyczący krajów niemieckojęzycznych. Najładniejszy plakat stworzyły Joanna Nowalska oraz Kornelia Józwiak z klasy IIIsi, największą wiedzą dotyczącą krajów niemieckojęzycznych wykazał się Paweł Syczewski z klasy IIh. Wszyscy laureaci zostali obdarowani koszulkami Deutsch Wagen Tour oraz innymi małymi prezentami.
Młodzież z ZSE udała się w cudowną podróż z językiem niemieckim. Uczniowie prawili sobie komplementy, odgadywali mowę kwiatów, rozwiązywali krzyżówki, tańczyli, bawili się z chustą animacyjną KLANZA, brali udział w różnych konkursach językowych.

Wizyta Deutsch-Wagen dostarczyła wszystkim jej uczestnikom dużo dobrej zabawy. W projekcie wzięło udział 50 uczniów z ZSE (dwie grupy po 25 osób – osoby kontynuujące naukę języka niemieckiego w szkole). Wszyscy uczestnicy tej podróży językowej zostali obdarowani prezentami. Koordynatorem wizyty Deutsch-Wagen była nauczycielka języka niemieckiego w ZSE – Monika Maj. Patrz galeria

Deutsch Wagen Tour to ogólnopolski projekt mający na celu promocję nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży. Podczas wizyt w szkołach wyspecjalizowani lektorzy prezentują nowatorskie rozwiązania, niekonwencjonalne sposoby przekazywania wiedzy o Niemczech. Projekt realizowany jest od roku 2009 przez Instytut Goethego w Polsce przy współpracy m. in. z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec oraz z innymi partnerami. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na www.deutsch-wagen-tour.pl