Ruszamy z naborem do nowego projektu mobilności Erasmus + w ramach Akredytacji w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe”. Podania od 22.09.2023 do 28.09.2023


Ruszamy z naborem do projektu mobilności Erasmus plus w ramach Akredytacji w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe” w roku szkolnym 2023/2024  – Tura I.
Projekt skierowany jest do uczniów klas trzecich i czwartych o specjalności technik ekonomii i technik rachunkowości. 
Podania można składać w dniach 22.09.2023 – 28.09.2023 w sekretariacie szkoły. Druki do pobrania w sali 27.
Miejsce praktyk zawodowych- Platamonas/ Grecja
Termin- 29.10.2023-11.11.2023 

TU>
Regulamin

TU> Karta zgłoszenia ucznia

I Ap może już się zgłaszać do szkoły

po odbiór książeczek z wynikami badań sanitarnych – dotyczy osób, które w zeszłym tygodniu dostarczyły próbki do sanepidu
Dla osób spóźnionych badania we wrześniu lub po uzgodnieniu i umówieniu terminu dodatkowego ze stacją.

103 rocznica Cudu nad Wisłą i święto Wojska Polskiego – Pamiętamy!


 kliknij w obraz – link do filmu animowanego o Bitwie o Warszawę, zwanej Cudem nad Wisłą

Uwaga! Oba budynki szkoły nieczynne 14 sierpnia

Oba budynki Ekonomika – przy ul. K. Miarki 1 i Jedności Robotniczej 38 nieczynne 14 sierpnia
z powodu urlopów pracowników administracji i obsługi.

Zainteresowanych zapraszamy w środę 16 sierpnia

Wyniki XIX Głogowskiego Konkursu Papieskiego

Dziś w naszej szkole odbył się XIX finał Głogowskiego Konkursu Papieskiego. Gościliśmy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Głogowa i okolic. Wyniki Konkursu:
Edycja testowa:
1 miejsce – Kacper Filipek (SP3 Głogów)
2 miejsce – Piotr Bielski (SP Jaczów)
3 miejsce – Pola Werner i Maria Łakomska (SP 7)
Edycja literacka:
1 miejsce – Martyna Burnos (SP3 Głogów)
2 miejsce – Ewa Baśkiewicz (ZSE Głogów)
3 miejsce – Nina Halota (SP 7 Głogów)
Edycja plastyczna:
1 miejsce – Marcel Sabat (SP 2 Głogów)
2 miejsce – Nikola Nykiel (SP 2 Głogów)
3 miejsce – Anna Fujarczuk (SP 2 Głogów)
wyróżnienie – Miłosz Fałek (SP 7 Głogów)
wyróżnienie – Liliana Dubienko (SP Jaczów)
wyróżnienie – Idalia Dubienko (SP Jaczów)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunem.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia:
sponsorom nagród – Panu Prezydentowi Miasta Głogowa – Rafaelowi Rokaszewiczowi, Panu Staroście Głogowskiemu – Jarosławowi Dudkowiakowi, Panu Posłowi na Sejm RP Wojciechowi Zubowskiemu, Pani Magdalenie Zgondek – Prezes PSS „Społem” w Głogowie, Proboszczowi Parafii św. Mikołaja – ks. Stanisławowi Brasse, Pani Bożenie Wójcik z Księgarni FENIKS, Panom Bartłomiejowi i Mateuszowi Krężelom – Restauracja Fortepiano i Pizzeria PREZZO, Szkolnemu Kołu Gastronomicznemu – na czele z Paniami Justyną Chmielewską i Barbarą Tylak, Szkolnemu Kołu Caritas, zespołowi „Ex Animo” pod dyrekcją pani Mieczysławy Murak oraz młodzieży występującej w programie artystycznym.
Barbara Lachowicz i Paulina Skibiszewska

Wyniki XVII edycji Powiatowego Konkursu „Czy wiesz, co jesz?”

19 kwietnia 2023 roku w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkól Ekonomicznych im. Jana Pawła II przy ulicy Jedności Robotniczej 38 odbyła się XVII edycja Powiatowego Konkurs „Czy wiesz co jesz”. Tematyka przewodnia tegorocznej edycji: „Makarony – wartość odżywcza, wykorzystanie w produkcji kulinarnej oraz znaczenie w żywieniu”.
W konkursie wzięło udział 14 dwuosobowych drużyn – 9 ze szkół podstawowych i 5 ze szkół ponadpodstawowych.
Wyniki konkursu
W pionie szkół podstawowych: 
I m-ce Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie – Marcianna Wołoszyn i Lena Żyta
II m-ce Szkoła Podstawowa nr 7 im. Stanisława Staszica w Głogowie – Zuzanna Klimczuk i Nadia Mularczyk
W pionie szkół ponadpodstawowych:
I m-ce – Zespół Szkół Ekonomicznych im. J.P.II w Głogowie – Aleksandra Guz i Iga Sokołowska
II m-ce – I Liceum Ogólnokształcące im. B.Krzywoustego w Głogowie – Agata Walkiewicz i Paweł Bogdanowicz
III m-ce bez uwzględniania kategorii – Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie – Barbara Czekaj i Mateusz Czekaj
oraz Szkoła Podstawowa nr 6 im Tadeusza Kościuszki w Głogowie – Blanka Jędrzejczak i Monika Horoszko
Mistrzem testu w kategorii szkół podstawowych została Lena Żyta ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie
Mistrzem testu w kategorii szkół ponadpodstawowych została Iga Sokołowska
z Zespółu Szkół Ekonomicznych im. J.P.II w Głogowie
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani prezentami dzięki naszym wypróbowanym i niezawodnym sponsorom:
Panu Prezydentowi Miasta Głogowa – Rafaelowi Rokaszewiczowi (reprezentowanemu przez Zastępcę Prezydenta Wojciecha Boreckiego), Panu Staroście Głogowskiemu – Jarosławowi Dudkowiakowi, Pani Magdalenie Zgondek – Prezes PSS „Społem” w Głogowie, Paniom Bożenie Wójcik z Księgarni FENIKS i Magdalenie Reszewicz – XERO-MAX, Panom Bartłomiejowi i Mateuszowi Krężel – Restauracja „Fortepiano”, Pani Ewie Golbie – Restauracja „empireum”
Dziękujemy 😊
Organizatorzy konkursu
Barbara Tylak, Małgorzata Bojko, Anna Idzikowska-Majchrzak
i Karolina Bogusz – Nikolin

Uwaga, zebrania z rodzicami w środę 5 kwietnia!

Przydział sal na zebrania z rodzicami 

05.04.2023r. 

Lp. 

Klasa  Wychowawca 

Sala 

Godzina 16.00-16.45 

   1.    

1Ap 

Aneta Kowalec 

31 

  2. 

1Bp  Justyna Wierzbicka 

29 

  3. 

1Cp   Szafran Dorota 

22 

  4. 

1Ep  Grzelczak Elżbieta  28 
  5.  1Hp   Joanna Knysz 

21 

  6. 

1Lp   Joanna Naparło  20 

  7. 

1Rp   Małgorzata Walewska-Szulc 

26 

  8.  2Ap  Paweł Tadajewski 

25 

  9. 

2Cp+2Rp  Alicja Głogowska  4 
10.  2Ep  Justyna Różańska 

17 

11. 

2Hp  Anna Idzikowska-Majchrzak  15 
12.  2Lp  Ewelina Nawrot 

9 

Godzina 16.50-17.30 

13. 

3Ap  Michał Kumor  13 

14. 

3Cp+2Rp  Agnieszka Pielech 

18 

15. 

3Ep+3Hp  Ewa Sulej 

25 

16. 

3Lp  Katarzyna Król 

30 

17. 

4c  Elżbieta Pieniążek 

24 

18. 

4l  Marta Sobocińska 

8 

19. 

4e  Agnieszka Maciszewska 

9 

20.  4h  Edyta Porosło  17 

21. 

4Cp  Anna Popek  15 
22.  4Fp  Justyna Chmielewska 

14 

23. 

4Ep  Mariusz Madej  4 
24.  4Hp  Mateusz Łupak 

31 

25. 

4Ip  Małgorzata Karamucka  5 

26. 

4Lp  Anna Bielecka 

6 

Oficjalne wyniki XIV Powiatowego Konkursu Młody Przedsiębiorca

Szkoły podstawowe – indywidualnie

I miejsce – Klimar Patrycja           –                 SP nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie

II miejsce – Franciszek Płaskonka      –        SP Aslan

III miejsce – Piotr Szczepanowski     –         SP nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie

Szkoły podstawowe – zespołowo

I miejsce – SP nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie

II miejsce – SP nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie

III miejsce – SP nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie

 

Szkoły ponadpodstawowe – indywidualnie

I miejsce – Michał Sokal     –            I LO im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie

II miejsce – Adam Pielech      –       I LO im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie

III miejsce – Karina Kaczmarek   –   Centrum Kształcenia Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli

 

Szkoły ponadpodstawowe – zespołowo

I miejsce – I LO im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie

II miejsce – Centrum Kształcenia Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli

III miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie

 

Gratulujemy i dziękujemy uczniom i opiekunom za udział, za wspaniałą współpracę PWSZ w Głogowie oraz za niezawodna opiekę naszym wypróbowanym patronom i sponsorom nagród:
Staroście Głogowskiemu – Panu Jarosławowi Dudkowiakowi
Prezydentowi Miasta Głogowa – Panu Rafaelowi Rokaszewiczowi
Prezesowi LSSE – Panu Przemysławowi Bożkowi
Bankowi Spółdzielczemu w Głogowie
STARCOM
sp. j. Dawid Jurek & Janusz Korczak
Agencji Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A. z siedzibą w Legnicy

 

 

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Prawach Konsumenta – wyniki

 

                                
Z okazji Światowego Dnia Konsumenta w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Prawach Konsumenta, zorganizowany przez nauczycielkę ZSE, Panią Angelikę Marciniak wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów – Panią Gabrielą Adamus.
Konkurs jest objęty od samego początku patronatem Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka.
Konkurs został przeprowadzony 10 marca, natomiast uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się dzisiaj, tj. 15 marca – dokładnie w dniu obchodów Światowego Dnia Konsumenta.

W konkursie rywalizowali uczniowie z 7 głogowskich szkół ponadpodstawowych. Każda szkoła mogła zgłosić 10 uczniów.  Pisanie testu konkursowego poprzedzone było spotkaniami edukacyjnymi uczestników w rzecznikiem w poszczególnych szkołach.

Na podstawie wyników można stwierdzić, że rywalizacja była bardzo zacięta. A wyniki bardzo wyrównane i jednocześnie wysokie.  Konkurs ten corocznie jest dla każdego uczestnika okazją do zgłębienia wiedzy na temat praw konsumentów, którymi jesteśmy wszyscy.

WYNIKI KONKURSU

NAGRODY INDYWIDUALNE

I miejsce – Julia Mały(Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie)

– NAGRODA GŁÓWNA KONKURSU – to kupon na prawo jazdy dowolnej kategorii, ufundowany przez Naukę Jazdy MORDZAK w Głogowie
nagroda od Pana Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka  – Pan Starosta ufundował walizkę dla laureata)
nagroda od PSS Społem w Głogowie – Nagrodą był bon podarunkowy na zakupy w sklepach Społem o wartości 500 zł
nagroda od Fitarena – karnet 3 miesięczny All inclusive)
nagroda od Multikino w Głogowie – bilet dla dwóch osób na wybrany seans
– nagroda od Pani Oliwii Hornickiej Kierownika Salonu Empik w Głogowie – nagroda książkowa z upominkiem
– zestawy upominków od: Leroy Merlin w Głogowie, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Rzecznika Praw Pacjenta Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Rzecznika Finansowego, Tauron Dystrybucja SA, Urzędu Regulacji Energetyki oraz Firmy „Dobry Dietetyk”.

II miejsce – NIKOLA MOSKAL (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie)

nagroda od Pana Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka – Pan Starosta ufundował walizkę dla laureata)

nagroda od PSS Społem w Głogowie – Nagrodą był bon podarunkowy na zakupy w sklepach Społem o wartości 300 zł

– nagroda od Alior Banku – słuchawki oraz dwa zaproszenia do restauracji

nagroda od Fitarena – karnet 2 miesięczny All inclusive)

nagroda od Multikino w Głogowie – bilet dla dwóch osób na wybrany seans

– zestawy upominków od: Leroy Merlin w Głogowie, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Rzecznika Praw Pacjenta Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Rzecznika Finansowego, Tauron Dystrybucja SA, Urzędu Regulacji Energetyki oraz Firmy „Dobry Dietetyk”.

III miejsce – NATALIA WOŁOSZYN  (II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie) 

nagroda od Pana Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka  – Pan Starosta ufundował walizkę dla laureata)

nagroda od PSS Społem w Głogowie – Nagrodą był bon podarunkowy na zakupy w sklepach Społem o wartości 200 zł

– nagroda od Leroy Merlin w Głogowie – bon podarunkowy na zakupy w sklepie o wartości 150 zł oraz zestaw upominków

nagroda od Fitarena – karnet 1 miesięczny All inclusive)

nagroda od Multikino w Głogowie – bilet dla dwóch osób na wybrany seans

– zestawy upominków od: Leroy Merlin w Głogowie, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Rzecznika Praw Pacjenta Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Rzecznika Finansowego, Tauron Dystrybucja SA, Urzędu Regulacji Energetyki oraz Firmy „Dobry Dietetyk”.

WYRÓŻNIENIA

Ponieważ rywalizacja była bardzo zacięta i na bardzo wysokim poziomie wyróżnione zostały jeszcze CZTERY osoby. Są to:

– GRACJAN NURKOWSKI – Zespół Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie

– MAŁGORZATA KIERUŃCZYK – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie

– DOMINIKA STACHÓW  – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II  w Głogowie

– KATARZYNA KASZEK  – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II  w Głogowie

Dla wyróżnionych uczestników konkursu nagrody i upominki ufundowali:
Starosta Głogowski – Pan Jarosław Dudkowiak, kierownik Salonu Empik w Głogowie Pani Oliwia Hornicka, Sklep Leroy Merlin w Głogowie, Europejskie Centrum Konsumenckie i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Rzecznik Finansowy, Urząd Regulacji Energetyki, Firma „Dobry Dietetyk”

NAGRODY DRUŻYNOWE

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II  w Głogowie

Fundatorem nagrody byli: Starosta Głogowski Pan Jarosław Dudkowiak, Fitarena Głogów oraz OK. PARK w Głogowie – cała grupa otrzymała zaproszenie do OK. Parku na kręgle, 7 dniowe indywidualne zaproszenia do Fitarena oraz zestaw gadżetów od Starosty Głogowskiego.

II miejsce zajęli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie

Fundatorem nagrody byli: Fitarena Głogów,  OK. PARK w Głogowie oraz VECTRA– cała grupa otrzymała zaproszenie do OK. Parku na kręgle, 7 dniowe indywidualne zaproszenia do Fitarena oraz zestaw gadżetów od VECTRA

III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie

Fundatorem nagrody byli:  Fitarena Głogów,  OK. PARK w Głogowie oraz Rzecznik Finansowy – cała grupa otrzymała zaproszenie do OK. Parku na kręgle, 7 dniowe indywidualne zaproszenia do Fitarena oraz zestaw gadżetów od Rzecznika Finansowego.

Jak co roku uczestnictwo w konkursie poprzedzone było stacjonarnymi spotkaniami z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów – doceniając zaangażowanie i aktywność na zajęciach przekazane zostały upominki od firmy SHIMANO POLSKA dla uczniów 5 głogowskich szkół biorących udział w tych spotkaniach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dodatkowo niespodzianki – ufundowane zostały przez:

–  „Społem” PSS w Głogowie – pyszne czekolady

–  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz   Europejskie  Centrum Konsumenckie – zestawy drobnych upominków