Wycieczka zawodoznawcza do Warszawy na Targi Turystyki i Wypoczynku LATO

W dniu 2 kwietnia 2011r. klasa 1h wyjechała do Warszawy na wycieczkę zawodoznawczą w ramach Projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Wraz z opiekunami, p. Elżbietą Pieniążek, Elżbietą Wasielewską i Małgorzata Gierczak, odwiedzili XVI Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2011, które odbyły się w centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Mieli tam możliwość zapoznania się z liczącymi się na rynku hotelarsko – turystycznym touroperatorami, biurami podróży, hotelami, ośrodkami wczasowymi i pensjonatami, sanatoriami, uzdrowiskami, ośrodkami Wellness i SPA, gospodarstwami agroturystycznymi, przewoźnikami a także miastami, gminami, regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. Na targach znajdowało się również 11 stoisk narodowych w tym Cypru, Czarnogóry, Danii, Dominikany, Irlandii, Kuby, Litwy, Macedonii, Norwegii, Węgier, a także Chorwacji, która pierwszego dnia targów zorganizowała Dzień Chorwacji. Oprócz tego na Targach LATO 2011 znaleźli się wystawcy z Bułgarii, Białorusi, Łotwy, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i także duża reprezentacja z Polski. Popularnością cieszyła się wystawa „Be CROative” przygotowana przez Chorwacką Izbę Gospodarczą. Zwiedzającym zaprezentowano chorwackie wynalazki, a także produkty regionalne, ponadto wystawie towarzyszyły chorwackie dźwięki, jak szum Adriatyku, odgłosy mew, świerszczy oraz dzwonów kościelnych z Dalmacji.

Na targach zaprezentowało się 13 polskich regionów, w tym dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Można było dowiedzieć się jak wypocząć i co zobaczyć w różnych częściach Polski. Prezentowane były lokalne atrakcje, zabytki, muzea, szlaki turystyczne czy miejsca noclegowe, a przedstawiciele regionów zachęcali do spędzenia na ich terenach wolnego czasu. Na targach nie zabrakło pokazów kulinarnych. Kreator najważniejszych kulturalnych i kulinarnych wydarzeń w Polsce Robert Sowa zaprezentował „Jadłospis na lato”. Zachecał do smacznego i zdrowego odżywiania w tym okresie. Jak zawsze można było dostać autograf czołowego kucharza kraju. W naszej grupie Emilia Barnaś otrzymała książkę z jego autografem. Po zwiedzeniu targów nadszedł czas na zwiedzanie stolicy. Pod okiem przewodnika odbył się interesujący spacer po Krakowskim Przedmieściu.