Wycieczka do Fabryki Bombek

W dniach 9 i 23 listopada br. uczniowie naszej szkoły gościli z wizytą w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowym Vitbis sp. z o.o. w Złotoryi. Celem wizyty było pogłębienie wiedzy z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstwa produkcyjnego i poznania procesu technologicznego produkcji ozdób choinkowych.
Przedsiębiorstwo Vitbis jest największym w Polsce producentem szklanych ozdób choinkowych. Firma została założona w 1953 roku i działa nieprzerwanie do dziś. Posiada największe doświadczenie i rozpoznawalną markę w branży. Specjalizuje się w ozdobach szklanych wykonywanych według starych, tradycyjnych, europejskich metod. Piękne bombki ze Złotoryi zdobią choinki w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach Europy. Zachowanie tradycji wymaga ręcznego wykonywania czynności w poszczególnych fazach produkcji. Ozdoby powstają w wyniku rozdmuchiwania szklanej rury nad otwartym ogniem, ręcznego pokrywanie wewnętrznych ścianek roztworem substancji srebrzącej oraz ręcznego nakładania kolorów oraz materiałów ozdobnych. Delikatność ozdób wymaga również tego, by pakować je nie inaczej niż ręcznie. Dzienne moce produkcyjne wynoszą ok. 150 000 bombek gładkich i 50 000 ozdób dekorowanych.
Vitbis
ubierze choinki prezydentowi Komorowskiemu. Choć zmienili się lokatorzy Pałacu Prezydenckiego, złotoryjska fabryka bombek Vitbis nadal będzie ubierać świąteczne drzewka dla pierwszej pary. Bronisław Komorowski będzie trzecim prezydentem RP, który spędzi święta Bożego Narodzenia przy choinkach udekorowanych bombkami ze Złotoryi. Wyrazem uznania jakości wyrobów jest uhonorowanie przedsiębiorstwa prestiżowym wyróżnieniem – Polskim Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”. W ramach darowizny po raz kolejny szkoła otrzymała ozdoby choinkowe, które wzbogacą i uatrakcyjnią wystrój świąteczny naszej szkoły.Za przekazane ozdoby bardzo serdecznie dziękujemy. Patrz galeria zdjęć

mgr Angelika Marciniak